Soru: Kas Yırtılmasına Hangi Doktor Bakar?

Bu durumda bir nöroloji uzmanına muayene olmak sağlıklı bir seçenek olacaktır. Kas ağrısı darbe almaya ve yaralanmaya bağlı olarak gelişmiş ise, bu durumda ortopedi uzmanına başvurmak gereklidir.

Omuz kas yırtılması için hangi doktora gidilir?

Bunun için hastanelerin Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (fizik tedavi) bölümüne/doktoruna başvurmanız gerekir.

Omuz kas yırtılmasına ne iyi gelir?

Kas yırtılmasına iyi gelen besinler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Melisa otu: Son yıllarda en çok tüketilen bitki çaylarının başında gelen melisa otu, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir.
 • Süt ve süt ürünleri: Süt, peynir ve yoğurt kalsiyum açısından oldukça zengindir.
 • Papatya çayı:
 • Kivi:
 • Lavanta yağı:

Kas yırtılması kendi kendine geçer mi?

Birden fazla kasın çok fazla gerilmesinden dolayı oluşan yırtılmalar birinci derece kas yırtılmaları olarak adlandırılır. Bu tür kas yırtılmaları hafif olarak gerilmelerden dolayı ortaya çıkar ve ağrıya neden olur. Ancak kasın iyileşmemesi veya yeniden işlevini yerine getirememesi durumu söz konusu değildir.

Lif zedelenmesine hangi bölüm bakar?

EKLEM AĞRILARINA HANGİ BÖLÜM BAKAR? Eklem ağrısı yaşayan kişiler öncelikle ortopedi bölümünden randevu alarak muayene olmalıdır. Bu bölümde bacak ve kol ağrılarının yanı sıra lif ve bağ kopmaları, her türden kas ağrıları, tüm eklem ağrıları ve romatizma hastalıklarıyla ilgili tetkikler yapılmaktadır.

You might be interested:  Soru: Doğum Kontrol Hapını Hangi Doktor Yazar?

Omuz ve kol ağrısı için hangi doktora gitmeliyim?

Çoğu durumda, kol ve omuz ağrısı aslında boyundaki veya üst omurgadaki bir problemden kaynaklanır. Kol ağrısı, özellikle sol kolunuza yayılan ağrı varsa, kalp krizinin bir işareti olabilir. Kol ağrısı için hastanelerin Ortopedi, Fizik Tedavi ya da nöroloji polikiniklerine başvurmak gereklidir.

Kas yırtılması için hangi doktora gidilir?

Kas ağrısı darbe almaya ve yaralanmaya bağlı olarak gelişmiş ise, bu durumda ortopedi uzmanına başvurmak gereklidir.

Kas zayıflığı nasıl tedavi edilir?

Kas zayıflığına ne iyi gelir? 10 doğal ve bitkisel çözüm

 1. Epsom Tuz Banyosu. Haftada bir kez Epsom tuz banyosu yapmak kas zayıflığı ile mücadeleye yardımcı olabilir.
 2. Egzersiz.
 3. 3. Yağlı Masaj.
 4. Bol Su İçin.
 5. D vitamini.
 6. Karaağaç Pekmezi.
 7. 7. Muz.
 8. 8. Süt.

Kas yırtılmasına ne iyi gelir Saraçoğlu?

Saraçoğlu, kas yırtılmasına karşı hakiki ardıç yağı kullanımını öneriyor. Bu yağ ile nazikçe yapılan masajın ağrıyı hafiflettiğini ve şişliği azalttığını söylüyor.

Kas yırtılması ağrısı nasıl geçer?

Hafif yırtıklarda uygulanan tedavi olarak, istirahat, ödem ve ağrı giderici ilaç verilmesi, buz uygulanması, masaj ve bandajlama sayılabilir. Sadece istirahat, egzersiz kısıtlaması ve ilaç tedavisi ile hafif yırtıkların büyük çoğunluğunu tedavi etmek mümkündür.

Bacakta kas yırtılması nasıl anlaşılır?

Kasın yırtılması ile birlikte bölgede renk değişikliği ve şişlik meydana gelmesi gözlemlenir. Çok kolay bir hareket bile yaparken kramp ile birlikte yaşanan spazm durumu kas yırtılmasına işaret eder. Yırtılmanın oluştuğu bölgede kas dokusunda ezik ya da boşluk oluşmasıdır.

Tendon yırtığı kendiliğinden geçer mi?

Eğer şikayetlerin eşlik ettiği ve MR da görüntülenmiş yırtığınız var ise yırtılmış tendonun kendi kendine iyileşmesi mümkün değildir. İlerleyen zamanda yırtığınız yüksek ihtimal ile büyüyecektir.

You might be interested:  Uykusuzluk Hangi Doktor?

Omuz kas yırtılması kendiliğinden geçer mi?

Hastalığın geçmişine göre omuz yırtığı ortalama 6 hafta sürer. Özellikle bu sürede doku ile kemiğin iyileşme ve kaynaşma süreci olur. Hekimin tedaviye başlamasının ardından hastanın hastalık öyküsüne bağlı olarak bu süre artabilir. Omuz yırtığı ciddi bir rahatsızlık olduğu için kendiliğinden geçmez.

Fibromiyalji hangi hastanelerde var?

Fibromiyalji belirtileri gösteren kişiler, hastanelerin romatoloji bölümüne ya da fiziksel tıpta rehabilitasyon doktorlarına başvurabilirler. Genellikle bu hastalığın tanısı çok zor konulur.

Bacak kas ağrısı Hangi bölüm?

Bacak ağrısı için, kalp damar cerrahına, nörolojiye, genel cerrahi ya da ortopedi uzmanına görünebilirsiniz.

Belden bacağa vuran ağrı için hangi doktora gidilir?

Bel ağrısı nedeninin teşhis edilmesi için öncelikli olarak ortopedi bölümüne görünmek gerekiyor. Ortopedi bölümü bel ağrısı şikayeti ile gelen hastalar için bel fıtığı şüphesi ile gerekli tahlil ve tetkikler yaparak ağrıya neden olan etkenin fıtık olup olmadığını tespit ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]