Soğuk Algınlığına Hangi Doktor Bakar?

Bu hastalıklar adına dahiliye ya da kulak burun boğaz bölümlerine gitmek gerekir.

Üşütmeye hangi doktor bakar?

Öncelikle üşümenin altında yatan sorunun bulunması ve ardından giderilmesi için; dahiliye ve iç hastalıkları uzmanına başvurmak gerekir. Eğer sorun damarsal ya da kalp ile ilgiliyse sizi Kalp damar cerrahisine yönlendirecektir.

Gribal enfeksiyon için hangi doktora gidilir?

Boğaz ağrısı ile ilgili öncelikle hastalerin Kulak Burun Boğaz (KBB) polikliniklerine başvurulması gerekir.

Ben çok üşüyorum hangi doktora gitmeliyim?

Peki “ hangi doktor?” diyorsanız tavsiyem şu: Tiroit bezinizin normal çalışıp çalışmadığını değerlendirmede bir aile hekimi veya iç hastalıkları uzmanı da yeterli ve yetkilidir.

Boğazdaki şişlik için hangi bölüme gidilir?

Boyunda çıkan şişkinlik için kulak burun boğaz hastalıkları bölümünden randevu alınarak tedaviye başlanılmalıdır.

Boğazda takılma hissi hangi doktora gidilir?

Tedavi. Globus hissi doğrudan tedavi edilemez, tedavi altta yatan nedene yönelik olmalıdır. Örneğin altta yatan neden reflü gibi fiziksel bir sorun ise reflü tedavisi ile globus hissi de azalır veya kaybolur.

Soguk algınlığı belirtileri nelerdir?

Bu belirti ve semptomlar kişiden kişiye değişiklik gösterir. Soğuk algınlığı belirtileri arasında burun akıntısı veya tıkanıklığı, boğaz ağrısı, düşük dereceli ateş, genellikle kendini kötü hissetme yani halsizlik, hafif vücut ağrıları veya hafif baş ağrısı, hapşırma, nefes almada hafif zorlanma ve öksürük bulunur.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Tüylenme Için Hangi Doktor?

Enfeksiyon için hangi bölüme gidilir?

İntaniye ( Enfeksiyon Hastalıkları) uzmanı, hastanelerin ilgili departmanlarında; virüs, parazit, bakteri ya da mantar gibi mikroorganizmaların sebep olduğu hastalıkların tedavi ve tanısı ile ilgilenen uzman doktora verilen mesleki unvandır.

Grip için hangi doktora gitmek gerekir?

Bağışıklık, enfeksiyon, çiçek hastalığı, dizanteri, immünite, kuşpalazı, sarılık, ishal, grip, kuduz, kabakulak, şarbon, tetanos, tifo, veba, uyuz ve zona hastalıkları enfeksiyon hastalıkları bölümünde tedavi edilmektedir.

Soğuk algınlığı ve grip hangi bölüm bakar?

Bu hastalıklar adına dahiliye ya da kulak burun boğaz bölümlerine gitmek gerekir.

Çok üşüyorum nedeni ne olabilir?

Bunun sebebi ise yetersiz beslenme, katı diyet uygulama, aşırı kan kaybetme (uzun adetler nedeniyle) veya sindirim sisteminde emilim eksikliği olabiliyor. Tedavi olmadıkça üşüme ile başlayan halsizlik, çabuk yorulma ve çarpıntı gibi belirtiler giderek ilerliyor ve yaşamı olumsuz hale getiriyor.

Sırt üşümesi neyin belirtisi neden olur?

Anemi sırt ve diğer bölgelerdeki üşüme nedenini oluşturmaktadır. Anemi hastalığı, halk arasında kansızlık olarak bilinir. Kan değerlerinin düşmesi sırt ve diğer bölgelerde üşümeye neden olur. Vücudun enfeksiyon kapması yani virüslere maruz kalması sırt ve diğer bölgelerde üşüme yaratabilir.

Lenf bezi şişmesi için hangi bölüme gidilir?

Lenf bezi şişmesinden muzdaripseniz bir Genel Cerrahi doktoruna görünmelisiniz.

Deri altındaki şişlik için hangi doktora gidilmeli?

Lipom sorunu olup rahatsızlık duyan kişiler aldırmak için genel cerrahi uzmanı veya dermatoloji yani cildiye bölümlerine başvurabilirler.

Göz altı şişlikleri için hangi doktora gitmeliyim?

Göz kapağı şişmesi hangi bölüm bakar sorusunun cevabı, hastanelerde göz poliklinikleri bakar olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]