Sık sorulan: Uzman Doktor Ne Kadar Döner Sermaye Alır?

Yeni göreve başlayan, uzman doktorların 2019 %10,7 zammı ile birlikte 7 bin TL oldu. Ayrıca döner sermaye, nöbetçi kaldığı günler, muayene ücretleri ve operasyon ücretleri ile birlikte ay sonunda 12 yada 13 bin TL ortalama aylık maaş almaktadır.

Pratisyen hekim döner sermaye alır mı?

Pratisyen Hekim kadrosunda olanlar, aylık maaşlarının dışında, görev yaptıkları yerlerden kaynaklı olarak, döner sermaye ile ek ve ilave özel hizmet tazminatından da yararlanabilmektedirler.

Doktorlar hasta başına para alıyor mu?

SAĞLIK Bakanı Halil İbrahim Özsoy, herkese sağlık güvencesi vereceklerini, SSK’lıların da devlet hastanelerinde tedavi görebileceğini, doktorların ise maaşları dışında bakacağı hasta sayısına göre prim alacağını söyledi. Doktorlar, baktığı hasta kadar maaşı dışında prim alacak. Buda maaşının yanında ek gelir olacak.

Yeni mezun bir doktor ne kadar kazanır?

Bu zamlara ek olarak hizmet yılı, uzmanlık durumu ve çalıştığı bölge doktorların maaşını etkiliyor. Ancak yeni başlamış bir hekim için bu yıl geçerli olacak maaşlar 6.163 TL ile 6.842 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Tabi hizmet yılı 25 ve üzeri olan doktorlar 7.570 TL’ye kadar maaş alabiliyor.

Pratisyen bir doktorun maaşı ne kadar?

Uzman olmayan doktorlar olarak tıp sektöründe değerlendirilen pratisyen hekimler, görev aldıkları bölgelere ve görev sürelerine göre maaş alırlar. – Pratisyen Hekim 7. Bölge 7.950 TL olarak belirlenmiştir.

You might be interested:  Kuyruk Sokumu Için Hangi Doktor?

Pratisyen hekim maaşları ne kadar?

Pratisyen hekimleri maaşları değişmekle birlikte ortalama olarak 8990 TL civarında olmaktadır.

Hangi doktor daha çok para kazanır?

En yüksek maaş alanlar kalp uzmanları, gastroenterologlar, beyin cerrahları ve radyologlar.

Kalp cerrahları ne kadar maaş alıyor?

devlet hastanelerinde cerrah kalmadı cerrah! iyi cerrahlar özele geçti ya da yurt dışına kaçtı. yeni gelen doktorlar beyin cerrahisi, kalp damar gibi dallardan kaçıyor. ayda 16 nöbet+mesai+6 saat süren ameliyatları yapcak adam yok. göğüs cerrahisi kadroları boş boş!

Beyin cerrahları ne kadar kazanıyor?

Araştırma sonuçlarına göre bir beyin cerrahı 25.000-40.000 arası maaş almaktadır.

Op Dr ne kadar maaş alır?

Operatör Doktor maaşları 5000 TL’den başlamak üzere 13500 TL’ye kadar değişkenlik göstermektedir. Bu durum operatör doktorun girdiği ameliyata bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak ise bir operatör doktorun ortalama maaşı aylık 8000 TL gibi bir miktara denk gelmektedir.

Doktorlar döner sermayeden ne kadar alıyor 2019?

Yeni göreve başlayan, uzman doktorların 2019 %10,7 zammı ile birlikte 7 bin TL oldu. Ayrıca döner sermaye, nöbetçi kaldığı günler, muayene ücretleri ve operasyon ücretleri ile birlikte ay sonunda 12 yada 13 bin TL ortalama aylık maaş almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]