Sık sorulan: Soğuk Algınlığı Hangi Doktor Bakar?

Öksürük, boğaz hastalıkları nedeniyle ortaya çıkmasından ötürü hastanelerin kulak burun boğaz bölümü bakmaktadır. Vaziyete göre kulak burun boğaz doktoru, hastayı dahiliye ya da enfeksiyon hastalıkları polikliniğine yönlendirebilir.

Boğaz ağrısı ve öksürük için hangi bölüme gidilir?

Boğaz ağrısı ile ilgili öncelikle hastalerin Kulak Burun Boğaz (KBB) polikliniklerine başvurulması gerekir. Bazı boğaz ağrıları kulak kaynaklı sorunlar nedeniyle meydana gelebilmektedir. KBB doktoru gerekli tedavileri uygular ve sonuç alamazsa diğer branşlardan yardım alabilir.

Boğaz ağrısı için hangi doktora gidilir?

Boğaz ağrılarının tedavisi için hem özel hastanelerde hem de devlet hastanelerinde genel olarak bulunan Kulak-Burun- Boğaz (KBB) polikliniklerine başvurulması gerekmektedir.

Üşütme hangi doktor?

Öncelikle üşümenin altında yatan sorunun bulunması ve ardından giderilmesi için; dahiliye ve iç hastalıkları uzmanına başvurmak gerekir. Eğer sorun damarsal ya da kalp ile ilgiliyse sizi Kalp damar cerrahisine yönlendirecektir.

Nezle hangi bölüm bakar?

Akdeniz anemisi – talasemi, çocuk, apandisit, astım, bronşit, çocuk felci,ateş, alerji, boğmaca, egzama, havale, kabakulak, idrar kaçırma, ergenlik, lösemi, kızamık, nezle, ponömoni, zatürre, öksürük ve nezle gibi hastalıklar çocuk hastalıkları bölümünde tedavi edilir.

Hırıltılı öksürük için hangi bölüme gidilir?

Öksürük, boğaz hastalıkları nedeniyle ortaya çıkmasından ötürü hastanelerin kulak burun boğaz bölümü bakmaktadır. Vaziyete göre kulak burun boğaz doktoru, hastayı dahiliye ya da enfeksiyon hastalıkları polikliniğine yönlendirebilir.

You might be interested:  Soru: Tırnak Batması Hangi Doktor Bakar?

Alerjik öksürük nasıl olur?

Alerjik öksürük nasıl olur?; Öksürük alerjik hastalıklardan alerjik rinit (saman nezlesi, bahar alerjisi, polen alerjisi ) ve alerjik astımda ortaya çıkar. Alerjik rinitte geniz akıntısı öksürüğe neden olurken, astımda ise hava yollarında biriken şeffaf balgam neden olur.

Bademcik şişmesi için hangi doktora gidilir?

Bademcik iltihabı için hangi doktora gidilir? Bademcik iltihabı gibi sağlık sorunları için kulak burun ve boğaz doktorlarına başvurmak gerekir. Bademcik iltihabı tedavisi, vücut ısısının, boyun şişliklerinin fiziki olarak muayene edilmesi ile tedavi süreci de başlar.

Faranjit hastalığı nasıl geçer?

Bunlarla birlikte viral enfeksiyon kaynaklı farenjit şikayeti olan kişilere şu önerileri içerek uyarılarda bulunulur:

  1. Bol bol dinlenmek.
  2. Boğaz ağrısını hafifletmek için ibuprofen, asetaminofen veya aspirin (yalnızca yetişkinler) almak.
  3. Bol su içmek.
  4. Ilık tuzlu suyla gargara yapmak.

Sırt üşümesi neyin belirtisi neden olur?

Anemi sırt ve diğer bölgelerdeki üşüme nedenini oluşturmaktadır. Anemi hastalığı, halk arasında kansızlık olarak bilinir. Kan değerlerinin düşmesi sırt ve diğer bölgelerde üşümeye neden olur. Vücudun enfeksiyon kapması yani virüslere maruz kalması sırt ve diğer bölgelerde üşüme yaratabilir.

Soguk algınlığı belirtileri nelerdir?

Bu belirti ve semptomlar kişiden kişiye değişiklik gösterir. Soğuk algınlığı belirtileri arasında burun akıntısı veya tıkanıklığı, boğaz ağrısı, düşük dereceli ateş, genellikle kendini kötü hissetme yani halsizlik, hafif vücut ağrıları veya hafif baş ağrısı, hapşırma, nefes almada hafif zorlanma ve öksürük bulunur.

Sırt üşümesi için hangi doktora gidilir?

Genellikle sırt ağrıları söz konusu olduğunda bir ortopedi ya da fizik tedavi uzmanına gözükmek gerekir.

Vücutta yanma hissi Hangi doktor?

Vücutta yanma hissi için nöroloji bölümüne gidilir. Ayaklarda yanma hissi neden olur?

Nefes almada zorluk çekme hangi bölüme gitmeliyim?

Nefes darlığı yaşayan hastalar kardiyoloji bölümüne gider. Kardiyoloji bölümün baktığı hastalıklar ise, – Göğüste tam yeri belli olmayan sıkışma hissi.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Pelin Öztekin Ameliyat Eden Doktor Kim?

Belden bacağa vuran ağrı için hangi doktora gidilir?

Bel ağrısı nedeninin teşhis edilmesi için öncelikli olarak ortopedi bölümüne görünmek gerekiyor. Ortopedi bölümü bel ağrısı şikayeti ile gelen hastalar için bel fıtığı şüphesi ile gerekli tahlil ve tetkikler yaparak ağrıya neden olan etkenin fıtık olup olmadığını tespit ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]