Sık sorulan: Göbek Deliği Ağrısı Hangi Doktor?

Göbek deliği iltihabı yaşayan kişiler genel cerrahi bölümündeki doktorlara gidebilirler. Göbek deliği iltihabına genel cerrahi bölümü bakar.

Göbek deliği ağrısı Hangi bölüm?

Göbek deliği iltihabı, göbek bölgesinde ağrı ve şişlikliğine genel cerrahi bölümü bakar.

Göbek ile ilgili hangi doktora gidilir?

Karın şişliği özellikle süreklilik arz ettiğinde dikkate alınması gereken bir durumdur. Bu tür şikayeti olanların hastanelerin Genel Cerrahi veya Gastroenteroloji polikliniklerine başvurması gereklidir.

Göbek deliği ağrısı neden olur?

Göbek çevresinde ağrı sorunu daha çok enfeksiyonel rahatsızlıklardan kaynaklanır. Gün içinde tüketilen gıdalardan dolayı ağrı sorunu baş gösterebilir. Mide enfeksiyonu nedenleri dolaylı olarak göbek çevresinde ağrıya neden olabilmektedir.

Göbek deliği iltihabına ne iyi gelir?

Göbek iltihabının medikal tedavisi için antibiyotik ve analjesik ilaçlar kullanılabilir. Bazen göbek deliğindeki deri laserasyon ve erozyonları için gümüş nitratlı kalem kullanılır. Fakat cerrahi müdahale, genelde komplikasyonlar geliştiğinde uygulanır.

Göbek iltihabı Hangi bölüm?

Göbek deliği iltihabı yaşayan kişiler genel cerrahi bölümündeki doktorlara gidebilirler. Göbek deliği iltihabına genel cerrahi bölümü bakar. Burada bulunan doktor en doğru tedavi yöntemini belirler.

Göbek düşmesi hangi poliklinik?

Göbek Düşmesi İçin Doktor Randevusu Göbek düşüklüğü için randevu alacağınız doktorun bir genel cerrahi uzmanı olması gerekiyor. Devlet hastanelerinde veya özel kliniklerde bulunan polikliniklerden randevu alarak; röntgen, MR, ultrason ve tomografi çekilerek tetkiklere başlanmasını sağlayabilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Doktor Olabilmek Için Hangi Liselere Gitmek Gerekir?

Göbek deliğinden sıvı gelmesi ve kokması nasıl geçer?

Göbek deliğiniz üzerine ve iç kısmına düzenli bir şekilde süreceğiniz bakteri giderici antibiyotik içeren kremler sayesinde göbeğinizden çıkan pis kokulu enfeksiyonlu akıntıdan kurtulabilirsiniz.

Göbek düşmesi kendi kendine geçer mi?

Göbek düşmesinin ana nedeni karın içi basıncın artması (örneğin ağır kaldırıldığında, gebelerde, aşırı kilolu insanlarda, ani korku, ani ve aşırı hareketler) ve genetik (irsi veya kalıtsal) yatkınlıktır. Tıp alanında göbek düşmesi olarak bilinen durumun kalıcı çözümü ve tedavisi mümkündür.

Göbek düşmesi hangi hastalıklara yol açar?

Göbek düşmesine en sık eşlik eden hastalık, mini göbek fıtığıdır. Diğer eşlik eden hastalıklar ise; karın migreni, karın epilepsisi ve depresyondur. Hastaların bazılarında göbek düşmesi belirtilerine İrritabıl Barsak Sendromu eşlik edebilir. Bu hastaların psikolojik durumları oldukça fazla değişkenlik göstermektedir.

Göbek deliği altı neden ağrır?

Üreme sisteminin üzerinde oluşan mikrobik bir hastalık ve yumurtalık enfeksiyonları nedeniyle göbek deliği altında ağrı ortaya çıkabilir. Pelvik ağrılar daha çok 35 yaşın altındaki kadınlarda görülmektedir. Yumurtalık dönmesi ve vajina hastalıkları da göbek deliği altında ağrıya neden olur.

Göbek deliği ne işe yarar?

Göbek sözcüğü ile özellikle karın bölgesi kilolu olan kimselerde göbek çukurunun (deliğinin) etrafındaki bölge de kastedilir. Göbek bağı, anne ve cenin arasında bulunan; besin, oksijen, karbon monoksit ve dışkı transferini sağlayan organdır.

Göbek altı ağrısına ne iyi gelir?

Karın ağrısına ne iyi gelir?

  • Muz.
  • Elma püresi.
  • Zencefil çayı
  • Nane.
  • Sirkeli ballı su ya limonsu ballı su.
  • Yoğurt.

Göbek deliği pisliği nasıl temizlenir?

Bunun için eşit derecede etkili olabilecek iki farklı yöntem bulunuyor. Tuzlu su: 1 çay kaşığı yemek tuzunu 1 bardak sıcak suya ekleyerek bir solüsyon hazırlayın. Parmağınızı veya bir lif kullanarak göbek deliğinizin içini solüsyonla hafifçe ovalayın. Biraz bekledikten sonra bölgeyi durulayıp nazikçe kurutun.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Nöropatik Ağrıya Hangi Doktor Bakar?

Göbek deliği akıntı nasıl geçer?

1 tatlı kaşığı zeytinyağına 4-5 damla organik çay ağacı yağı ekleyip karıştırın. Pamuğu bu karışıma batırıp, enfekte bölgeye sürüp 10 dk bekleyin, ardından nazikçe silin. Şifa buluncaya kadar günde 2-3 kez tekrarlayın. Beyaz sirke, göbek enfeksiyonu dolayısıyla meydana gelen akıntıyı tedavi etmek için çok etkilidir.

Göbek bağı neden iltihaplanır?

Yenidoğan döneminde görülen göbek deliği iltihabının en başlıca sebebi göbek bağı bakımının kötü yapılması ve göbek bağı düştükten sonra hijyen kurallarına dikkat edilmemesidir. Bu dikkatsizlik sonucu bakteriler (genellikle S. aureus veya E. coli) göbek deliğinde enfeksiyon oluşmasına sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]