Sık sorulan: Doktor Kızlık Zarının Bozulduğunu Nasıl Anlar?

Kızlık zarı bozulmasının en önemli belirtisi kanamadır. Kızlık zarı bozulduğunda veya zedelendiğinde hemen kanama gelir. Kızlık zarının ortasındaki açıklık genişse kanama miktarı birkaç damla bile olabilir. Halk arasında esnek kızlık zarı olarak bilinen durumda ise hiç kanama gelmeyebilir.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının patlama – bozulduğuna yönelik en belirgin belirtiler; bir damla veya birkaç damla ya da nadiren de olsa biraz daha yoğun kanama görülmesi, kasıklarda yanma ve ağrı, vajina içinde yanma ve ağrı, dizlerde titreme yaşanması (genelde heyecan odaklı – psikolojik bir etkidir) gibi konuları söyleyebiliriz.

Kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılabilir mi?

Eğer kızlık zarının yırtılması durumu 7 – 10 gün içindeki bir süreçte gerçekleşmişse; bu zar yırtılması durumu saptanabilmektedir. Ancak belirtilmekte olan bu süreden daha uzun bir süre geçmişse ne zaman yırtıldığı konusunda bir tahminde bulunmak mümkün değildir.

Kızlık zarı parmak ile hissedilir mi?

Kızlık Zarı Parmakla Nasıl Hissedilir? Vajen bölgesine derin şekilde parmak sokulduğunda kızlık zarı hissedilebilir. Ancak vajen bölgesine parmak sokulduğunda kızlık zarının yırtılabileceği unutulmamalıdır. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra hemen kanama olabileceği gibi birkaç gün sonra da kanama görülebilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Saç Beyazlaması Için Hangi Doktor?

Kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye devam edilir mi?

Cinsel birleşme yaşanmasıyla birlikte kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye devam edilebilir. Ancak ilk seferde birden fazla kez ilişkiye girildiğinde kanama devam edebilir, bu sebeple enfeksiyon kapılabilir.

Kızlık zarı ne kadar derin?

Kızlık zarı Anatomik olarak vajinanın girişinden yaklaşık 1.5 ila 2 cm içerde olup, küçük dudakların hemen altında bulunur. Tam ortasında adet kanaması ve vajinal salgıların akması için bir delik bulunur, soğan zarı inceliğinde bir dokusu vardır.

Esnek zarda ilişkiye girildiği Anlasılır mi?

Esnek kızlık zarı olanlarda ilişkiye girildiği belli olur mu? Esnek kızlık zarı olan birinin ilişkiye girdiği muayene ile anlaşılmaz. Kızlık zarı muayenesinde esnek olan zarda bozulma ya da yırtık görülmeyecektir.

Kızlık zarı bozulduğunda acısı ne kadar sürer?

Bunun sebebi çok şiddetli bir acı olduğundan değil ilk cinsel deneyiminizle birlikte olan acı olduğundandır. Ama korktuğunuz kadar acı olmaz iğne batması ve ani sızlama hissidir. Bu unutulmaz acı aslında normal şartlar altında birkaç gün sürer. Eğer zedelenme ve yırtık çoksa bu süre bir hafta on güne kadar uzayabilir.

Kızlık zarı bozulduktan sonra kaç günde iyileşir?

Kızlık zarının bozulmasından sonra 7 gün içide yırtılan kenarlar iyileşir ve sonrasında herhangi bir değişiliğe uğramaz. 7 gün sonrasında bozulma zamanı tam olarak tahmin edilemez. Kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarının bozulduğu son 7 gün içinde ya da daha öncesinde kızlık zarı yırtılması gelişmişse anlaşıbilir.

Ne kadar girerse kızlık zarı bozulur?

Kızlık zarı kaç cm girerse bozulur? Sorusu ilse çoğunlukla değişmekle birlikte genelde 3-4 santim arasında içeriye girmesi zarı yırtıp hasar verebilmektedir.

Bakire olup olmadığı bakınca anlaşılır mı?

Hayır. Kızlık zarını incelemek için dışarıdan baktığınızda görmeniz pek mümkün değildir. Çünkü kızlık zarı 2-3 cm içeride kalmaktadır. Özellikle kilolu bayanlarda cilt altı yağ dokusunun kalınlığından ötürü kızlık zarı (hymen) daha derinlerde 4-5 cm içeride olabilmektedir.

You might be interested:  FAQ: Algoloji Bölümüne Hangi Doktor Sevk Eder?

Kızlık zarının bozulması hissedilir mi?

Kızlık zarı (hymen) vajinanın hemen girişinde yer alan 1,5-2 mm ebatlarında çoğu zaman ince ve bir mukoza katlantısından oluşmaktadır. Genellikle halka şeklinde ve ortası deliktir. Kızlık zarı bozulduktan sonra genellikle genital bölgede sızlama, yanma, batma tarzı ağrılar olmaktadır.

Ilk gecede ilişkiye devam edilir mi?

İlk geceden sonra ilişkiye devam edilir mi? Kızlık zarı kanamasının az olduğu durumlarda ilişkiye devam etmekte sakınca yoktur. Fakat yoğun olduğu durumlarda kanama azalana kadar ara vermek gerekir.

Kızlık bozulduktan sonra adet düzensizliği olur mu?

Kızlık zarının bozulması ile adet gününün düzeninin bir ilgisi yoktur. Yani adet gününüzün değişmesi ya da adet gününün o ay gecikmesi ile doğrudan bir ilgisi bulunmamaktadır.

Kızlık zarı iki kez kanar mı?

Ortası dar ve kalın yapıda bir kızlık zarı varsa birkaç kez kanama olması mümkündür. Her seferinde farklı bir kadrandan laserasyon (yırtılma) gerçekleşebileceği gibi tam iyileşmemiş olan önceki derin yırtığın tekrar açılmasından kaynaklı tekrar kanama da olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]