Sık sorulan: Doktor Kaşesi Nerede Yaptırılır?

Doktor kaşesi nasıl olmalı?

Doktor Kaşesinde bulunması gereken bilgiler Doktor kaşelerinde, doktorun çalıştığı kurumun adı, Bunun altında ise doktorun ünvanı ve adı soyadı yazmalıdır. Ayrıca diploma tescil no ve doktorun uzmanlık alanları bilgilerinin de yazması gerekmektedir. DOKTOR KAŞESİ linkimizden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Doktor kaşesi ne demek?

bir süredir hekimin çalıştığı kurumun adını da üzerinde barındıran böylece boyutları birazcık büyüyen kaşe.

Kaşe çıkartmak için ne gerekli?

Bu kapsamda kaşenin bastırılması için gerekli olan belgeler şu şekilde sıralanıyor; Şahıs firmaları için gerekli evraklar: vergi levhasının fotokopisi, imza beyannamesi fotokopisi, kimlik fotokopisi, KDV tahakkuk fişinin fotokopisi (en son yatan) ve yoklama tutanağı (yeni kurulan firmalar için)

Renkli kaşe olur mu?

Kaşe firmaların veya kişilerin bir belgeyi onaylaması, hangi şahısa ait olduğunu belirtmek için kullanılan kanuni bir zorunluluktur. Kaşeler standart siyah renkte de olabilir renkli de olabilir. Kaşelerin renkleri siyah, kırmızı, mavi ve yeşildir. Aynı kaşede bu 4 renkte kullanılabilir.

Kaşe imza yerine geçer mi?

BK m.14 uyarınca, üzerine borç alan kimsenin imzasının kendi el yazısıyla yazılması gerekmektedir. Ancak örf ve adetçe kabul gören durumlarda ve özellikle çok miktarda tedavüle çıkan kıymetli evrakın imzası gerektiği takdirde, bir alet vasıtasıyla atılan imza geçerli sayılır.

You might be interested:  Soru: Dikişleri Hangi Doktor Alır?

Kaşe üstüne ne yazılır?

Kaşe üzerinde bulunan ve olmazsa olmaz bilgilerden birisi de işletmenin veya şahsın bilgileridir. İşletmenin telefon numarası, adresi ve bazı iletişim bilgilerinin bulunması gereklidir.

Kaşe kullanmak zorunlu mu?

Tüm firmalar tarafından yaptırılması ve kullanılması zorunlu olan kaşe, ait olduğu firma ya da sahibinin bilgilerini taşır. Pratik olduğu için iş hayatında çoğunlukla kaşe tercih edilir. Özellikle muhasebe kayıtları ve diğer resmi evraklarda kaşe kullanımı okudukça yaygındır.

Şahıs Şirketi kaşesi nasıl olmalı?

Kaşede Bulunması Zorunlu Olan Bilgiler Şahıs Şirketlerde Zorunlu Olan Bilgiler; İsim soyisim; Kaşe basımı yapılacak olan işletmenin ismi ve unvanı kaşenin görülebilecek bir yerinde daha büyük yazılmalıdır. İşletmenin bilgileri; Kaşede olması zorunlu olan diğer bilgiler ise işletmenin adresi, olması gereklidir.

Kaşe nerede kullanılır?

Yazılan, düzenlenen bir belgenin altına o belgenin kim tarafından hazırlandığını göstermek amacıyla kaşe basılır. Özellikle iş hayatında ıslak imza kullanmak yerine daha pratik olduğu için kaşe kullanılır.

Kaşe kayboldu ne yapmalıyım?

Eğer kaşeniz kayboldu ise eski kaşeniz ile yapılan tüm işlemlerden kurtulmak ve yeni kaşe çıkartmak için gazeteye kayıp ilanı verin. Kaşe kayıp ilanı gazeteye verilir ise ileride sizin kaşeniz ile ilgili yapılan ve sorun çıkartacak olan işlemlerden ve olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmaktan kurtulursunuz.

Kaşeyi kimler yapar?

Kimler Kaşe Yaptırıyor? Kaşe çok çeşitli alanlarda kullanılan bir sarf malzemesidir. Sıklıkla yaptığımız meslek grupları; Öğretmen Kaşesi, Doktor Kaşesi, Hemşire Kaşesi, Ebe Kaşesi, Askeri Personel Kaşesi, Mühendis Kaşesi ‘dir.

Kaşe ne kadar sürede yapılır?

Lastik veya Kauçuk üzerine yazılan ve tekrar tekrar basılmasını sağlayan mühür, damga, tutamaklı gereç. Teknolojinin gelişmesi kaşe yapımını da etkiledi. Eskiden kaşe uzun sürede yapılırken şimdi kaşe 2-3 dakikada hazır hale gelebiliyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Mantara Hangi Doktor Bakar?

Kaşe hangi renk olmalı?

Standart kaşeler genellikle siyah renlik olarak tasarlanıp uygulanır. Kaşeler standart siyah renklerde olabileceği gibi farklı renkli olarak da tasarlanıp uygulanabilmektedir. Ancak renkli kaşeler de maksimum 4 renk (siyah-mavi-yeşil-kırmızı) kullanılabilmektedir.

Kaşe bilgisi nedir?

Kaşe, satışı gerçekleştiren firma tarafından, fatura bilgileri üzerinde detaylıca firma bilgilerinin yer aldığı ve bu satışı gerçekleştiren firmanın kim olduğunun kanunen belirlenmesi amacı ile kullanılan bir çeşit damga, mühürdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]