Okuyucular soruyor: Kulak Arkasında Şişlik Hangi Doktor?

Kulağınızın arkasında şişlik veya beze meydana geldiyse kulak burun boğaz doktoruna başvurun.

Kulak arkasında şişlik neden olur?

Otis medya kulak enfeksiyonu için söylenen başka bir terimdir. Bunlar da bakteriyel veya viral olabilir. Bir iltihap meydana geldiğinde ağrılı sıvı birikmesine ve şişmesine neden olabilir. Bu belirtiler kulağın arkasında gözle görülür bir şişlik ile sonuçlanabilir.

Kulak memesinde boncuk gibi şişlik hangi doktor?

Kötü huylu tümörler ise daha hızlı büyürler, bunlar sert, ellediğimizde hareket yeteneği az ya da hiç hareket etmeyen kitleler olarak karşımıza çıkabilirler. Bu nedenle kulak memesi çevresinde giderek büyüyen bir kitle fark edildiğinde bir Kulak Burun Boğaz uzmanına başvurulması önerilir.

Kulak arkası lenf bezi şişmesi hangi doktora gidilir?

Lenf bezi şişmesinin nedeni nasıl teşhis edilir, hangi doktora gidilir? Lenf bezi şişmesinden muzdaripseniz bir Genel Cerrahi doktoruna görünmelisiniz.

Kulak arkası ağrısı için hangi doktora gidilmeli?

KULAK AĞRISI İÇİN HANGİ DOKTORA -BÖLÜME GİDİLİR? Kulak ağrıları için hem özel hem de devlet hastanelerinin çoğunda bulunan kulak -burun-boğaz uzmanlarına başvurulması gerekmektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Mantar Için Hangi Doktor?

Kulak arkasında lenf bezi olur mu?

Kafa arkası ve kulak arkasındaki lenf bezi büyümeleri genellikle enfeksiyöz kaynaklıdır. Yine iki haftadan kısa süren lenf büyümeleri çoğunlukla enfeksiyöz kaynaklıdır. İki haftadan uzun öyküde ise, verem, viral enfeksiyonlar, HIV, kötü huylu kanserler, otoimmün hastalıklar düşünülebilir.

Kulağın arka kısmı neden ağrır?

Kulak arkası ağrısının en önemli nedenleri arasında orta kulak enfeksiyonu gelmektedir. Orta kulak enfeksiyonu ortaya çıktığı zamanlarda kulak arkası ağrısı ve kulak akıntısı da meydana gelmektedir. Bundan dolay kulak arkası ağrısı iltihaba da neden olmaktadır.

Kulak memem şişti ne yapmalıyım?

Kulak memesi iltihabından dolayı ortaya çıkan şişlik, kulak memesinin ortasında, arkasında ve ön tarafında meydana gelebilir. Şunları deneyebilirsiniz:

 1. Belirli aralıklarla buz kompres uygulamak.
 2. Ağrı kesici içmek.
 3. Çay ağacı yağını iltihap olan bölgeye sürmek.

Kulak Deldirdikten sonra kaç gün sonra küpe değiştirilir?

“Komplikasyonsuz bir deldirme işlemi sonrasında (enfeksiyon, alerji vb.) iyileşme periyodu olan 6-8 hafta boyunca küpeyi çıkarmamak gerekir.

Kulak memesinde kaşıntı neden olur?

Kaşınmanın en yaygın nedenleri sinirsel bir alışkanlık, mantar enfeksiyonu veya bir enfeksiyon başlangıcıdır. Diğer nedenler dermatit gibi cilt hastalıkları nedenleri olabilir. Alerjisi olan bazı kişiler de kulak kaşıntısından şikâyetçidirler.

Kulak arkasindaki yağ bezesi hangi bölüm bakar?

Geldik merak ettiğiniz “ Yağ bezesi için hangi bölüme gidilir?” sorusunun cevabına. Yağ bezesi sorunu yaşadığınızı düşünüyorsanız; genel cerrahi bölümünden randevu almanız gerekiyor.

Lenfoma nasil belli olur?

Hodgkin Lenfoma, lenf düğümlerindeki büyümeyle kendini gösterir. Bazı hastalarda Hodgkin Lenfoma belirtileri; kilo kaybı, geceleri terlemesi, tekrarlayan ateş yükselmesi şeklinde görülür. Hastalığın hangi evrede olduğunu saptamak için genellikle bilgisayarlı tomografi ve kemik iliği biyopsisi gerekir.

Koltuk altında şişlik ve ağrı için hangi doktora gidilmeli?

Eğer yavaş yavaş büyüyen bezeler varsa, ağrısız ve kalıcı hale gelmişse derhal meme konusunda uzmanlaşmış bir genel cerrahi doktoruna gidilmelidir.

You might be interested:  Soru: Akciğer Hangi Doktor Bakar?

Kulak arkası şişlik ve ağrı neden olur?

Kulak arkası şişlik sebepleri genellikle şunlardır: Orta kulak iltihabı Kulak ve boğaz enfeksiyonlarına sekonder. Sebase kistler. Akne vulgaris.

Kulaktaki enfeksiyon nasıl anlaşılır?

Orta kulak iltihabının belirtileri nelerdir?

 1. Kulak ağrısı
 2. Yüksek ateş
 3. Halsizlik.
 4. Kendini hasta hissetme.
 5. Baş dönmesi.
 6. Denge sorunları
 7. İşitmede hafif azalma: Orta kulak sıvı ile dolduğunda, işitme kaybı tutkal kulak ya da efüzyonlu otitis media olarak da bilinen durumun bir işareti olabilir.

Yetişkinlerde orta kulak iltihabı nasıl geçer?

Orta Kulak İltihabı Nasıl Geçer?

 1. Doktorun tavsiye edeceği basit ağrı kesiciler kullanılabilir.
 2. Ağrıyı hafifletmek için kulağa sıcak pres uygulanabilir.
 3. Pamukla kulak akıntıları silinmelidir.
 4. Kulak temizleme çubuğu veya parmak kesinlikle kulağın içine sokulmamalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]