Okuyucular soruyor: Jinekomasti Hangi Doktor?

Jinekomasti rahatsızlığı estetik ve plastik cerrahi alanına girer. Bu branştaki tüm doktorlar bu ameliyatı yapabilirler. Plastik cerrahlar vücudunuza zarar vermeden ve estetik bir şekilde bu ameliyatı yapabilirler. Eğer böyle bir şüpheniz varsa hiç zaman kaybetmeden bir plastik cerraha görünmeniz gerekir.

Jinekomasti teşhisi nasıl konur?

Jinekomasti muayenesi öncelikle elle muayene ile meme başı arkasında sert ve ceviz büyüklüğünde bir kitle bulgusuyla teşhis edilir. Meme USG yöntemiyle bu bulgu doğrulanmalı ve tedavi yöntemi buna göre belirlenmelidir.

Jinekomasti tedavi edilmezse ne olur?

Ortaya çıkan meme büyümesi rahatsızlığı görüntü kalitesini de düşürmesinden dolayı tedavi edilmesi gereken estetik bir sorundur. Tedavi edilmediği durumlar meydana gelirse meme büyümesi muhtemel olarak devam ederek ilerleme sürecine girecektir.

Jinekomasti zararları nelerdir?

Birçok erkekte jinekomasti kendine güvensizlik, içine kapanıklık ve duruş bozukluklarına sebebiyet verebilir. Jinekomasti tek memede olabileceği gibi her iki memede de görülebilir. Jinekomastide sert ve sıkı dokular oluşur. Kendiliğinden gerileme veya iyileşme mümkün değildir.

Jinekomasti ameliyatı kaç yaşında yapılır?

Eğer sağlıkla ilgili ciddi bir problem olursa o zaman müdahale gerekebilir. Erkeklerde özgüven problemine neden olan jinekomasti operasyonu için ergenlik döneminin bitmesi gereklidir. Büyüme 18 yaşına kadar sürmektedir. Jinekomasti operasyonlarının 18 yaşından sonra yapılması uygun olmaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Öksürüğe Hangi Doktor Bakar?

Jinekomasti body ile geçer mi?

JİNEKOMASTİ TEDAVİSİ “Ergenlik döneminde olduğu gibi geçici jinekomasti durumu varsa; genellikle üç yıl içinde tedavi edilmeden kendiliğinden iyileşir.

Jinekomasti ameliyatı devlet hastanesinde olur mu?

Jinekomasti ameliyatını devlet öder mi? Devlet hastanelerinde jinekomasti ameliyatı ücret karşılığında yapılır. Jinekomasti yapan devlet hastaneleri ancak heyet raporunuz var ise ücretsiz jinekomasti ameliyatı yapar.

Jinekomasti korsesi ne zaman çıkar?

Operasyon sonrası ortalama 3 hafta kadar kullanılacak özel bir jinekomasti korsesi verilmektedir. Bu korse cildin sarkmasını engellerken kanama gibi komplikasyonların da önüne geçer.

Ergenler Jinekomasti nasıl geçer?

Makrojinekomasti glandüler doku çapının 5 cm ve üzerinde olmasıdır ve bu durum sıklıkla kendiliğinden gerilememektedir. Olguların çoğunda meme gelişimi ilk 6 ay içinde kendiliğinden gerilerken, %75’i iki yıl içinde, %90’ı ise üç yıl içinde kendiliğinden düzelmektedir.

Jinekomasti ameliyatı acıtır mı?

“ Jinekomasti ameliyatı acıtır mı?” sorusu bu operasyon hakkında sık sorulan sorulardan biridir. Jinekomasti ameliyatları genel anestezi altında yapılır ve hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Ortalama bir saat süren ameliyatın sonrasında hastalar ya aynı gün ya da bir gün sonra taburcu edilmektedir.

Jinekomasti tedavisi var mı?

Merhaba, jinekomasti ilaçla tedavi edilebilecek bir rahatsızlık değildir. Jinekomastiyle ilgili ilaçlar var fakat bu ilaçlar jinekomasti ameliyatı yerine geçmiyor. Bazı durumlarda hormonal denegede sorunlar oluşabiliyor hormonal bozuklukları dengelemek için kullanılan ilaçlar mevcut.

Jinekomasti sonrası ödem nasıl atılır?

Jinekomasti ameliyatı sonrası ödem oluşmasının ardından ödemin vücuttan atılmasını hızlandırmak için lenf direnajı ve radyofrekans gibi uygulamalar yapılabilir. Lenf direnajı yöntemi vücudun farklı bölgelerine basınç uygulayabilen cihazlar yardımıyla, çeşitli yerlerde biriken sıvının drene edilmesi işlemidir.

Jinekomasti ameliyatı riskli mıdır?

Jinekomasti ameliyatının riski yok denecek kadar azdır. Her ameliyatta olduğu gibi kan toplama ve ameliyat sonrası kanama riski vardır. Bunun önüne geçmek için jinekomasti ameliyatında dren kullanılır. Ameliyat sırasında hastaların enfeksiyon kapmaması için antibiyotik kullanımı önerilir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Göğüsteki Kitleye Hangi Doktor Bakar?

Spor ile jinekomasti geçer mi?

İyi günler teşekkürler. Spor yapmak jinekomasti sorununuzu azaltmaya yardımcı olur ama tamamen geçirmez. Jinekomastiyi oluşturan meme dokusunu spor ile eritmek neredeyse imkansızdır. Bu aşamada en iyi çözüm önerisi; Göğüs kasını çalıştıracak egzersizler yapmak, geri kalan yağ dokusunu ise liposuction ile almaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]