Okuyucular soruyor: Jinekomasti Ameliyatını Hangi Doktor Yapar?

Jinekomasti rahatsızlığı estetik ve plastik cerrahi alanına girer. Bu branştaki tüm doktorlar bu ameliyatı yapabilirler. Plastik cerrahlar vücudunuza zarar vermeden ve estetik bir şekilde bu ameliyatı yapabilirler. Eğer böyle bir şüpheniz varsa hiç zaman kaybetmeden bir plastik cerraha görünmeniz gerekir.

Jinekomasti ameliyatından sonra iz kalır mı?

Jinekomasti tekrar eder mi? Meme dokusu tamamen alınırsa tekrar etmez. Ama tam alınamazsa kalan doku tekrar büyüyebilir.

Jinekomasti ameliyatı ne kadardır?

Jinekomasti ameliyatı ne kadar sürüyor? Ameliyat, memenin büyüklüğü ve uygulanan yönteme bağlı olarak değişsede ortalama 60 dakika sürmektedir.

Jinekomasti korsesi kaç gün takılır?

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse Ne Kadar Süre ile Takılmalıdır? Jinekomasti ameliyatının ardından ilk 4 hafta boyunca korse kullanımı gerekiyor. 4 haftalık süreci tamamladıktan sonra, 3-4 hafta kadar gündüz korse kullanımı kişiler için daha iyi olacaktır.

Jinekomasti ameliyatı acıtır mı?

“ Jinekomasti ameliyatı acıtır mı?” sorusu bu operasyon hakkında sık sorulan sorulardan biridir. Jinekomasti ameliyatları genel anestezi altında yapılır ve hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Ortalama bir saat süren ameliyatın sonrasında hastalar ya aynı gün ya da bir gün sonra taburcu edilmektedir.

You might be interested:  Ayaktaki Nasıra Hangi Doktor Bakar?

Jinekomasti ameliyatı devlet hastanesi yapıyor mu?

Devlet hastanelerinde jinekomasti ameliyatı ücret karşılığında yapılır. Jinekomasti yapan devlet hastaneleri ancak heyet raporunuz var ise ücretsiz jinekomasti ameliyatı yapar.

Jinekomasti ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer?

Ameliyat sonrasında hissedilen şişkinlik ve sertlik ortalama 3 hafta boyunca devam eder. 3 hafta sonrasında ise normal haline dönmeye başlar. Memenin normal haline dönmesi ile birlikte ödem şikayeti ortalama 2 – 3 ay sürebilmektedir.

Jinekomasti ameliyatı nasıl yapılır?

Jinekomasti ameliyatı mutlaka tam donanımlı bir hastanede estetik uzmanı tarafından yapılmalıdır. Hasta, ameliyat için hazırlanır ve ardından genel anestezi uygulanarak uyutulur. Ameliyat, yaklaşık olarak bir buçuk saat sürmektedir. Meme dokusundan karar verilen oranda yağ çıkarılması ile ameliyat tamamlanır.

Jinekomasti body ile geçer mi?

JİNEKOMASTİ TEDAVİSİ “Ergenlik döneminde olduğu gibi geçici jinekomasti durumu varsa; genellikle üç yıl içinde tedavi edilmeden kendiliğinden iyileşir.

Jinekomasti ameliyatı kesin çözüm mü?

Jinekomasti ameliyatı en etkili ve kesin tedavi yöntemidir. Ameliyat jinekomasti tipine göre planlanır. Meme bezinin yumuşak ve yağlı olduğu yağlı tip jinekomasti de liposuction (yağ alma) yeterli olabilir. Sert ve büyük jinekomasti görülen hastalarda ise Mastektomi yapılır.

Jinekomasti ameliyatı ne kadar sürede iyileşir?

Jinekomasti operasyonunu olan hastanin iyileşme süreci ortalama bir hafta olmaktadır. Bu bir hafta içerisinde ödem ve şişlikler iner morluklar azalır.

Jinekomasti korsesi nasıl kullanılır?

Jinekomasti korseleri jinekomasti ameliyatlarından sonra kullanılması gereken medikal ürünlerdir. Kullanımı gayet kolay olan bu korse, ameliyattan hemen sonra giyilmeye başlanmalı ve doktorunuz tarafından belirlenecek süre boyunca sürekli giyilmelidir (yaklaşık 2-3 hafta).

Jinekomasti ameliyatı riskli mıdır?

Jinekomasti ameliyatının riski yok denecek kadar azdır. Her ameliyatta olduğu gibi kan toplama ve ameliyat sonrası kanama riski vardır. Bunun önüne geçmek için jinekomasti ameliyatında dren kullanılır. Ameliyat sırasında hastaların enfeksiyon kapmaması için antibiyotik kullanımı önerilir.

You might be interested:  Soru: Nasıl Profesör Doktor Olunur?

Erkek göğüs küçültmek için ne yapmali?

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı duruma göre lokal veya genel anestezi altında gerçekleşir. Meme bölgesindeki yağların çekilmesi için liposuction tekniği kullanılır. Meme ucundan açılan minik kesilerden girilerek meme bölgesinde fazla olan yağ dokuları gevşetilerek, dışarı çekilir.

Erkeklerde göğüs Yağlari nasil Yakilir?

Erkeklerde memede yağlanma sorunu düzenli spor yaparak giderilebilir. Ancak sorunun bu yolla giderilebilmesi için mümkün olan en kısa sürede egzersize başlamaktır. Kişide normal egzersiz düzenine ek olarak göğüs kaslarını kuvvetlendirici hareketleri arttırarak yapmak durumun giderilmesine oldukça yardımcı olur.

Jinekomasti ameliyatsız geçer mi?

“ Jinekomasti ameliyatsız geçer mi ” sorusuna en iyi cevap; “ Jinekomasti için bazı cerrahi olmayan tedaviler yardımcı olsa da, jinekomastiyi düzeltmenin tek yolu cerrahidir. Jinekomasti ameliyatı, fazla meme dokusunun ve yağının kesin, anında ve kalıcı olarak yok edilmesini ve göğüs görünümünün düzeltilmesini sağlar.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]