Okuyucular soruyor: Hangi Hastalığa Hangi Doktor?

Hangi hastalıklara randevu alınır?

Hastaneye gitmeden önce randevü alırken, farklı alan dallarına hizmet veren hastane bölümlerinde hastalıklarınıza göre randevu almanız gerekmektedir.

 • DAHİLİYE (İÇ HASTALIKLARI)
 • KADIN HASTALIKLARI (JİNEKOLOJİ)
 • ÇOCUK HASTALIKLARI.
 • KULAK BURUN BOĞAZ (KBB)
 • KALP DAMAR.
 • ENFEKSİYON HASTALIKLARI.
 • CERRAHİ
 • NÖROLOJİ

Halsizlik için hangi doktora gitmeliyim?

Hematoloji bölümü doktoru (hematolog) hangi hastalıklara bakar? Hematoloji nedir, neye bakar? Anemi; halsizlik, yorgunluk, çabuk yorulma, çarpıntı, nefes darlığı, göğüs ağrısı vb. problemler yaşıyorsanız hematoloji bölümüne görünmeniz de fayda var.

Sarılık hastalığına hangi bölüm bakıyor?

Sarılık için Enfeksiyon Hastalıkları bölümü bakar.

Karaciğer hastalığına hangi doktor bakar?

Karaciğer hastalıklarıyla ilgili durumlarda dahiliye yani iç hastalıkları bölümüne başvurmak gerekmektedir.

Lenf bezleri ile ilgili hangi doktora gidilir?

Lenf bezi şişmesinden muzdaripseniz bir Genel Cerrahi doktoruna görünmelisiniz.

Psikiyatri hangi bölüm Randevu?

Eğer internet erişiminiz yoksa psikiyatri randevu devlet hastaneleri için telefon servisini kullanabilirsiniz. 182’yi arayarak çağrı merkezindeki operatörlerden birine bağlanacak, daha sonra bu görevli ile gerekli bilgileri paylaşarak psikiyatri randevu işleminizi tamamlayabileceksiniz.

Kendimi sürekli yorgun hissediyorum hangi doktora gitmeliyim?

Bu durum bir üşengeçlik mi, enerji düşüklüğü mü ya da hastalıktan mı kaynaklanıyor bunun belirlenmesi çok önemlidir. Kendini çok güçsüz hissedenler enfeksiyon hastalıkları bölümüne gitmelidir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Eklem Romatizması Hangi Doktor?

Iştahsızlık halsizlik için hangi doktora gidilir?

İştahsızlık ile ilgili problemleri olanların hastanelerin Gastroenteroloji veya Dahiliye polikliniklerine başvurması gereklidir.

Aşırı yorgunluk ve uyku hali neden olur?

Genç insanlarda iş stresi, kansızlık, depresyon veya düşük tansiyon gibi sebepler yorgunluğa neden olurken, daha yaşlılarda diyabet, börek, kalp ve karaciğer sorunları da yorgunluğa neden olabilir. Kronik yorgunluğa sebep olan başlıca durumların başında depresyon gelmektedir.

Sarılık Hastalığına ne iyi gelir?

İnsanlar arasında bulaşıcı sarılık hastalığı olarak da bilinmekte olan hepatit hastalıklarına genel adı ile sarılık hastalığı denilmektedir.

 • Bal. Bal oldukça lezzetli bir besin olmasının yanı sıra insan sağlığı için çok da faydalı bir gıdadır.
 • Maydanoz.
 • Zerdeçal.
 • Lahana.

Göz sararması için hangi doktora gidilir?

Bir göz doktoruna görünün. Gözlerinizde sarılık geliştiğinden şüpheleniyorsanız, derhal bir göz doktoruna danışın. Göz doktorunuz gözlerinizi iyice muayene ettikten sonra altta yatan bir tıbbi rahatsızlıktan şüphelenirse, sizi bir iç hastalıkları doktoruna veya başka bir doktora yönlendirebilir.

Sarılık için ne yapılmalı?

Yenidoğan sarılığı, genellikle iki ya da üç hafta içinde kendiliğinden düzelir. Ancak bu dönemde doktor takibinin yapılması çok önemlidir. Eğer bebeğin bilirubin seviyesi yüksek ise “fototerapi” denilen özel dalga boyunda ışık yayan lambalar altında ışık tedavisine tabi tutulur.

Karaciğer neden zarar görür?

Hepatit B, C ve D, alkole bağlı ve bağlı olmayan karaciğer yağlanmaları gibi hastalıklar karaciğerde hasara neden olur. Hücrelerde bozulmaların meydana gelmesi sonucunda da karaciğer birçok fonksiyonunu yerine getiremeyecek hale gelir.

Karaciğer ağrısı nerede olur?

Ağrı yalnızca karaciğer bölgesinde değil etrafında da hissedilebilmektedir veya farklı belirtiler gösterebilmektedir. Karaciğerin olduğu bölgede göğüs kafesinin sağ üst çeyreği üstünde meydana gelebilmektedir. Şayet karaciğer işlevini yitirir ise bu bölgede aşırı derecede hassaslık ve ağrı ortaya çıkmaktadır.

You might be interested:  Soru: Hiperaktivite Hangi Doktor?

Karaciğer ameliyatı riskli midir?

Karaciğer ameliyatları zor ve ciddi cerrahi işlemlerdir. Ne olursa olsun, günümüzde karaciğer cerrahisi donanımlı merkezlerde tecrübeli cerrahlar tarafından eskiye kıyasla oldukça düşük bir risk ile gerçekleştirilebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]