Okuyucular soruyor: Ayak Kokusu Hangi Doktor?

Ayak kokusu durumunda cildiye bölümüne başvurmak gereklidir. Cildiye bölümünde yapılacak olan tetkikler ile ayak detaylı olarak incelenir ve kokuya neden olabilecek sağlık sorunları tespit edilmeye çalışılır.

Ayak kokusuna kesin çözüm nedir?

Rahatsız edici ayak kokusuna çözüm sirke olacaktır. Gün içinde sürekli ayakta kalıyorsanız, ayakkabı içinde ayağınız terleyecektir. Sirkeli su karışımı ile ayak terlemesini önleyip koku oluşumunu sonlandırabilirsiniz. Bunun için 2 çay bardağı sirkeyi 1 litre suda karıştırın ve ayaklarınızı bu suyun içinde bekletin.

Ayak mantarı hangi poliklinik bakar?

Hastalık ortaya çıktıktan sonra mutlaka bir cildiye uzmanına danışmak gerekir. Tedavi için mantar karşıtı krem ve spreyler tercih edilebilir. Bazı durumlarda oral olarak antifungal ilaçların kullanılması uzman tarafından önerilebilir.

Ayak terlemesi ve kokusuna ne iyi gelir?

Karbonat ayakkabı ve çorapların içerisine serperek giyilmelidir. Ayak kokusunu giderebilmek için sirke kullanılabilir. Akşam ayaklar sirkeli su içerisinde bir süre bekletilmelidir. 10 gün kadar 20 dakika uygulamak ve her duş sonrası sirkeli su ile ayakları yıkamak kokuyu yok edecektir.

Ayak kokusunu gidermek için ne yapmalı?

Ayak kokusunu önlemenin yolları

 1. Ayak kokusu neden olur?
 2. Ayaklarınızı her gün sabunla yıkayın.
 3. Pamuklu ve teri emebilen çoraplar giyin.
 4. Aynı çift ayakkabıyı iki günden fazla giymeyin.
 5. Sprey veya koku önleyici pudra sıkın.
 6. Ayaklarınızı düzenli olarak kontrol edin.
 7. Aşırı terliyorsa, tedavi olun.
 8. 4 çay kaşığı tuzlu suyla yıkayın.
You might be interested:  Soru: Bekaret Testini Hangi Doktor Yapar?

Tuzlu su ayak kokusuna iyi gelir mi?

Ilık suyun içerisine bir miktar tuz ve karbonat ilave edin. Daha sonra suyu bir kovanın içerisine boşaltıp ayaklarınızı bu karışımın içerisinde bekletin. Her gün düzenli olarak ayaklarınızı tuzlu suyun içerisinde bekletmek ayak kokusu probleminizi giderecektir.

Sirkeli su ayak kokusuna iyi gelir mi?

4) Sirke: Sirke ayağınızdaki ter bezlerinin çalışmasını yavaşlatacağı için ayak kokusunu engelleyecektir. 2 su bardağı sirkeyi 1 litre suyla karıştırıp leğenin içine dökün. Ayaklarınızı bu karışımda 10-15 dakika bekletin.

Mantar hastalığı için hangi doktora gidilir?

Vajinal Mantar için Hangi Doktora Gidilir? Vajinal mantar için kadın hastalıkları ve doğum (jinekoloji) uzmanına gidilmelidir.

Ayak mantarı için hangi ilaç kullanılır?

AYAK MANTARI İLAÇLARI

 1. Travazol Krem. Dennatofitlere, mayalara ve maya benzeri mantarlara karşı etkili olan Travazol, deri üzerinde bulunan birçok zararlı mikroorganizmanın yok edilmesine yardımcı olur.
 2. EXODERIL Krem.
 3. Oceral Sprey.
 4. Ketoral Krem.

Tırnak kalınlaşması için hangi doktora gidilir?

Bu durumda mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurun.

Ayaklar neden terler ve kokar?

Ayaklar iki sebepten ötürü kokarlar: Giydiğiniz ayakkabılar veya ayaklarınız terlidir. Bu; terinizle bakterinin aralarında etkileşerek, bakterinin ayakkabılarınız ve çoraplarınız içinde ürettiği kokudur. Böylece ayak kokusunu azaltma girişimi sizi ayak terlemesi ve ayak giyimine yöneltir.

Koltuk altı kokusunu gidermek için ne yapmalı?

Karbonat, koltuk altı kokusunu engellemek için etkili bir ilaçtır.

 • Tek yapmanız gereken şey bir yemek kaşığı karbonatla bir yemek kaşığı limon suyunu karıştırmak.
 • Diğer bir seçenek ise mısır nişastası ile az miktarda karbonatı karıştırmak ve fazla teri emmesi için koltuk altına uygulamaktır.

Çocuğun ayağı neden kokar?

Bebeğin ayağındaki bakteriler, ayakların çok ağır koktuğubromhidroz adlı duruma sebep olabilir. Bu bakteriler terli ayaklarda çoğalıklarve bebeğin ölü cilt hücreleri ve cilt yağıyla beslenirler. Bu bakterilerbeslendikçe çürümüş yumurtadakine benzer sülfürlü bileşikler oluştururlar. Buda kokuya sebep olur.

You might be interested:  Soru: Eyvah Eyvah 2 Doktor Kim?

Ayak kokusu neyin habercisi?

Terbezlerinin aşırı çalışması ayak kokusuna neden olabiliyor. Buna yol açan sempatik sinir sistemi dediğimiz bazı hastalıklar yol açabiliyor. Troid hastalıkları, hipo bezi hastalıkları, şeker hastalığı, bazen de hiçbir hastalığa yol açmadan stres, sıkıntı gibi durumlar da neden olabiliyor” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]