Hızlı Cevap: Kasık Yırtılmasına Hangi Doktor Bakar?

Kasıkta ağrı için hastanelerin Genel Cerrahi polikliniklerine başvurmak gerekir.

Bacakta kas yırtılmasına ne iyi gelir?

Kasların aşırı zorlanması sonucu ortaya çıkan yırtılmalar genellikle bacaklarda görülür. Kas yırtılmasına iyi gelen besinler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Melisa otu:
 • Süt ve süt ürünleri:
 • Papatya çayı:
 • Kivi:
 • Lavanta yağı:

Kas yırtığı için hangi bölüme gidilir?

Kas ağrısında ilk müracaat edilmesi gereken doktor genellikle dahiliye uzmanı olmaktadır.

Kas Yirtilmasi tedavi edilmezse ne olur?

Kas yırtılması tedavi edilmezse, yırtık büyüyerek ilgili eklemde güç kaybına ve hareket kısıtlılığına neden olabilir.

Kasık yırtığı kaç günde iyileşir?

değişir. Küçük kas lifi yırtılmaları 2 ile 3 hafta sonra iyileşir.

Bacakta kas yırtılması nasıl anlaşılır?

Kasın yırtılması ile birlikte bölgede renk değişikliği ve şişlik meydana gelmesi gözlemlenir. Çok kolay bir hareket bile yaparken kramp ile birlikte yaşanan spazm durumu kas yırtılmasına işaret eder. Yırtılmanın oluştuğu bölgede kas dokusunda ezik ya da boşluk oluşmasıdır.

Kas zedelenmesine sıcak iyi gelir mi?

Sertleşmiş kaslardan dolayı oluşan ağrıları sıcak kompresle rahatlatabilirsiniz. Burkulmanın iyileşme safhasında kaslar gerilmeye ve şişmeye başlar ve devamında ağrıyı getirir. Şişkinliği hissettiğiniz anda sıcak kompres yaparak hepsinin önüne geçebilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Diş Eti Hastalıklarına Hangi Doktor Bakar?

Kas zayıflığı nasıl tedavi edilir?

Kas zayıflığına ne iyi gelir? 10 doğal ve bitkisel çözüm

 1. Epsom Tuz Banyosu. Haftada bir kez Epsom tuz banyosu yapmak kas zayıflığı ile mücadeleye yardımcı olabilir.
 2. Egzersiz.
 3. 3. Yağlı Masaj.
 4. Bol Su İçin.
 5. D vitamini.
 6. Karaağaç Pekmezi.
 7. 7. Muz.
 8. 8. Süt.

Kol lif yırtılması hangi bölüm bakar?

EKLEM AĞRILARINA HANGİ BÖLÜM BAKAR? Eklem ağrısı yaşayan kişiler öncelikle ortopedi bölümünden randevu alarak muayene olmalıdır. Bu bölümde bacak ve kol ağrılarının yanı sıra lif ve bağ kopmaları, her türden kas ağrıları, tüm eklem ağrıları ve romatizma hastalıklarıyla ilgili tetkikler yapılmaktadır.

Kas Yirtilmasi nasıl anlaşılır?

Kas Yırtılmasının Belirtileri Nelerdir?

 • Yaralanmanın derecesine göre farklı şiddetlerde ağrı
 • Hareket etmekte ve güç uygulamakta kısıtlılık.
 • Yaralanmanın meydana geldiği bölgede şişlik, morarma ve ten renginde değişiklik.
 • Çok sık görülmemekle beraber bazı durumlarda yoğun bir şekilde kanama.

Kas yırtılması kendi kendine geçer mi?

Kas yırtılması kendi kendine geçmez. Aksine yırtılan kası zorladıkça hastayı tedavi edilmesi zor bir sürece götürebilmektedir. Kas yırtığı fark edildiği anda cerrahi dışı işlemler ile tedavi planlanabilir ancak ihmal edildikçe cerrahi zorunluluğu söz konusu olabilmektedir.

Kas ezilmesi ne kadar sürede geçer?

Kasların ezilmesi, darbe görmesi veya yırtılması sonucunda ağrıların en şiddetli düzeye gelmesi 2-3 gün içinde olmaktadır.

Karinda kas Yirtilmasi nasil tedavi edilir?

Tedavi. Bir sağlık uzmanı, kasın iyileşmesine yardımcı olmak için özel germe- gevşetme hareketleri yapmayı önerebilir. Ayrıca, kişiler ağrı ve şişkinliği gidermek için ibuprofen gibi reçetesiz ağrı kesici ilaçları da alabilirler. Şişlik yoksa, çekilen kası gevşetmek için ısı kullanabilirler.

Arka bacak çekmesine ne iyi gelir?

TEDAVİLERİ NELERDİR? Diğer sportif sakatlıklarda olduğu gibi İstirahat-Buz-Kompres-Yüksekte Tutma sakatlığın ilk evrelerinde uygulanmalıdır. Kasta zorlanma yapan aktiviteye hemen son verilmelidir. Kasta çekme olduktan sonra hemen ağrılı bölgeye 10-15 dakika buz uygulanmalıdır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Makat Bölümüne Hangi Doktor Bakar?

Kısmi yırtık ne demek?

Rotator kılıf yırtığı kasın bir bölümünü ilgilendiriyorsa kısmi, tamamını ilgilendiriyorsa tam kat olarak adlandırılır. İster kısmi ister tam kat olsun, rotator kılıf yırtıklarında kas güçsüzlüğü ortaya çıkabilir.

Hamstring yırtığı nasıl anlaşılır?

Sertlik ve güçsüzlük görülecektir bazen kanamaya bağlı olarak ağrılı bölgede ciltte siyah ve mavi renkler görülebilir. Yürüyüşte bariz sekme görülebilir. Üçüncü derece: Bu kasın tam yırtılmasıdır. Geniş ağrıkanama ve ödem mevcuttur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]