Hızlı Cevap: Doktor Ne Zaman Yeşil Pasaport Alır?

çünkü zaten devlette çalışan doktorlara tıpkı diğer memurlar gibi 10 yıl yada 3-1 kademe dereceye geldiğinde yeşil pasaport kullanım hakkı verilir.

Ne zaman yeşil pasaport alabilirim?

1. senesinin sonunda kişi 1 kıdem ilerler ve 9 derece 2 kıdem, yani 9/2 olur. Derece ise, sicilinde bir olumsuzluk olmaması halinde 3 yılda bir ilerler. Bu hesaba göre 1., 2. ve 3. dereceden kadrolu memurlar yeşil pasaport almaya hak kazanır.

Memur yeşil pasaport kaç yıllık memura verilir?

Yeşil pasaport devlet adına çalışan memurlara ve belirli şartları taşıdıkları sürece bu memurların ailelerine verilirken; bordo pasaport için devlet çalışanı olma şartı aranmaz. Yeşil pasaport en çok 5 yıl süre ile verilirken, bordo pasaportu 10 yıl süre ile alabilirsiniz.

Yeşil pasaport için öğrenci olmak şart mı?

18 yaşın altında öğrenci olmasa da pasaport başvurusu yapılabilmektedir. 18 yaşını geçmiş ve engeli olan çocuklar için pasaport talep edilirken Sağlık Kurulu Raporu da verilmelidir. Yeşil pasaportun geçerlilik süresi en az 6 ay en fazla 5 yıldır.

Doktorlar ne renk pasaport alabilir?

Yeşil pasaport çıkarma hakkı olan kamu personeli arasında, devlette çalışan doktor ve öğretmenler de var ama kadro derecelerinin 1, 2, ya da 3 olması şartı gözetiliyor. Bu memurlar emekliliğe ayrıldıkları ya da görevden çekilme sebepleri ile görevden ayrılmış olmaları halinde de yeşil pasaportlarını koruyabiliyorlar.

You might be interested:  FAQ: Tiroit Bezlerine Hangi Doktor Bakar?

Düz memur yeşil pasaport alabilir mi?

Genelde toplumda “ Yeşil pasaport devlet memurlarına verilir” diye bilinir ama bu biraz fazla geniş bir açıklamadır diyebiliriz. Aslında kamu görevlilerinin yalnızca %4’lük bir bölümü yeşil pasaport u alabilir.

Doktorlar yeşil pasaport alabiliyor mu?

çünkü zaten devlette çalışan doktorlara tıpkı diğer memurlar gibi 10 yıl yada 3-1 kademe dereceye geldiğinde yeşil pasaport kullanım hakkı verilir. 2- kadro derecesi 1,2 ve 3. derece olarak çalışan veya bu kadro derecesinden çalışmakta iken emekli olan devlet memurları.

Yeşil pasaport almak için ne gerekli?

Yeşil Pasaport Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • İç İşleri Bakanlığı’na hususi pasaport talep yazısı,
  • 1 adet biometrik fotoğraf,
  • Nüfus kartının aslı,
  • Çalışmakta olanlar: çalıştıkları kurumun il, bölge veya genel müdürlüklerinden alınmış imza sirküleri,

Emekli memur yeşil pasaport nasıl alınır?

HUSUSİ DAMGALI ( YEŞİL ) PASAPORT ALACAKLAR İÇİN GEREKEN BELGELER EMEKLİ OLANLAR İÇİN

  1. Nüfus Cüzdanı Aslı
  2. Emekli oldukları yerden alınacak görev belgesi ( Emekli olduğu tarihte bulunduğu kadro derecesini belirtir)
  3. Emekli Kartının aslı ve fotokopisi.
  4. Talep Formu ( Pasaport Şubeden alacaklar)

3 derece memur kaç yılda?

Olağan derece yükselmesi için bazı şartların oluşması gerekir. Üst dereceden boş bir kadronun bulunması, Derecesi içinde en az 3 yıl ve bu derecenin 3. kademesinde 1 yıl bulunmuş, Kadronun tahsis edildiği görev için öngörülen nitelikleri elde etmiş olması şarttır.

18 Yaş Altı pasaport nasıl alınır?

Reşit olmayan çocukların anne ve babaları ya da kanuni temsilcilerinin, başvuru esnasında kimliklerini ispata yarayan kimlik belgesi veya pasaport aslı. Ebeveynlerin her ikisinin de müracaatta bulunması esastır. Anne ve babanın veya kanuni temsilcinin müracaat sırasında şahsen hazır bulunması gerekmektedir.

Öğrenci pasaport süresi bitince ne yapılır?

Öğrenci pasaportu geçerlilik süresi bittiğinde eğer hala vaktiniz varsa tekrar buna başvuru yapabilirsiniz. Eğer yaş sınırını geçtiyseniz normal pasaport başvurusu yapmak durumunda kalırsınız. 26 yaşından gün almadığınız sürece bu pasaportunuz geçerli olacaktır. Herhangi bir problemle karşılaşmanız mümkün değildir.

You might be interested:  FAQ: Boyun Agrısı Hangi Doktor Bakar?

25 Yaş Altı pasaport nasıl alınır?

Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır? 25 yaş altı öğrenciler, harç ücretini ödememek için öncelikle Nüfus Müdürlüğü üzerinden bordo pasaporta başvuru yapmalıdır. Randevu anında öğrenci pasaportu başvurusu olduğunu gişe memurlarına bildiren öğrenciler, harç bedelinden muaf olur.

Çifte vatandaşlar hangi pasaportu kullanır?

Çifte vatandaşlar talepleri halinde Türk pasaportu alabilmektedirler.

Isteyen herkes pasaport alabilir mi?

Umuma Mahsus (bordo) pasaport alımı için herhangi özel bir şart gerekmez. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve pasaport almasına engel olarak görülen durumları taşımayan herkes bordo pasaportu gerekli evrakların teslimini gerçekleştirdikten sonra alabilir.

Yurt dışına çıkmak için hangi pasaport alınır?

Yurt dışına seyahat etmek isteyenlerin başvurabileceği çeşitli pasaport türleri vardır: Umuma mahsus pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil), diplomatik pasaport (siyah) ve hizmet pasaportu (gri). Şartları yerine getiren her Türk vatandaşı umuma mahsus pasaport, yani bordo pasaport başvuru yapabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]