FAQ: Jinekomasti Ameliyatı Hangi Doktor Yapar?

Jinekomasti rahatsızlığı estetik ve plastik cerrahi alanına girer. Bu branştaki tüm doktorlar bu ameliyatı yapabilirler. Plastik cerrahlar vücudunuza zarar vermeden ve estetik bir şekilde bu ameliyatı yapabilirler. Eğer böyle bir şüpheniz varsa hiç zaman kaybetmeden bir plastik cerraha görünmeniz gerekir.

Jinekomasti ameliyatı devlet hastanesi yapıyor mu?

Devlet hastanelerinde jinekomasti ameliyatı ücret karşılığında yapılır. Jinekomasti yapan devlet hastaneleri ancak heyet raporunuz var ise ücretsiz jinekomasti ameliyatı yapar.

Jinekomasti ameliyatı ne kadardır?

Jinekomasti ameliyatı ne kadar sürüyor? Ameliyat, memenin büyüklüğü ve uygulanan yönteme bağlı olarak değişsede ortalama 60 dakika sürmektedir.

Jinekomasti ameliyattan olduktan sonra tekrar eder mi?

Jinekomasti tekrar eder mi? Meme dokusu tamamen alınırsa tekrar etmez. Ama tam alınamazsa kalan doku tekrar büyüyebilir.

Jinekomasti ameliyatı acıtır mı?

“ Jinekomasti ameliyatı acıtır mı?” sorusu bu operasyon hakkında sık sorulan sorulardan biridir. Jinekomasti ameliyatları genel anestezi altında yapılır ve hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Ortalama bir saat süren ameliyatın sonrasında hastalar ya aynı gün ya da bir gün sonra taburcu edilmektedir.

Jinekomasti ameliyatsız nasıl geçer?

Jinekomasti ameliyatsız tedavi edilebilen bir problem mi? Merhaba, maalesef ameliyatsız jinekomasti mümkün değil fakat eğer meme dokusu uygunsa sadece vaser liposuctionla kesisiz ve izsiz ameliyat mümkün. Sadece bir cihazla veya kremle maalesef alternatif bir çözümü yoktur.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kalp Çarpıntısına Hangi Doktor Bakar?

Jinekomasti ameliyatı kaç yaşında yapılır?

Eğer sağlıkla ilgili ciddi bir problem olursa o zaman müdahale gerekebilir. Erkeklerde özgüven problemine neden olan jinekomasti operasyonu için ergenlik döneminin bitmesi gereklidir. Büyüme 18 yaşına kadar sürmektedir. Jinekomasti operasyonlarının 18 yaşından sonra yapılması uygun olmaktadır.

Jinekomasti ameliyatını ssk karşılıyor mu?

Jinekomasti Ameliyatı, plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan estetik ameliyattır. SGK tarafından karşılanmamakktadır. SSK tarafından bir ameliyatın karşılanması için, tıbbı bir gereksinim olması gerekmektedir. Erkeklerde meme büyümesi, kişiyi görsel olarak rahatsız etmektedir.

Jinekomasti ameliyatı nasıl yapılır?

Jinekomasti ameliyatı mutlaka tam donanımlı bir hastanede estetik uzmanı tarafından yapılmalıdır. Hasta, ameliyat için hazırlanır ve ardından genel anestezi uygulanarak uyutulur. Ameliyat, yaklaşık olarak bir buçuk saat sürmektedir. Meme dokusundan karar verilen oranda yağ çıkarılması ile ameliyat tamamlanır.

Jinekomasti ameliyatı kesin çözüm mü?

Jinekomasti ameliyatı en etkili ve kesin tedavi yöntemidir. Ameliyat jinekomasti tipine göre planlanır. Meme bezinin yumuşak ve yağlı olduğu yağlı tip jinekomasti de liposuction (yağ alma) yeterli olabilir. Sert ve büyük jinekomasti görülen hastalarda ise Mastektomi yapılır.

Jinekomasti korsesi ne kadar süre takılır?

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse Ne Kadar Süre ile Takılmalıdır? Jinekomasti ameliyatının ardından ilk 4 hafta boyunca korse kullanımı gerekiyor. 4 haftalık süreci tamamladıktan sonra, 3-4 hafta kadar gündüz korse kullanımı kişiler için daha iyi olacaktır.

Jinekomasti tedavi edilmezse ne olur?

Ortaya çıkan meme büyümesi rahatsızlığı görüntü kalitesini de düşürmesinden dolayı tedavi edilmesi gereken estetik bir sorundur. Tedavi edilmediği durumlar meydana gelirse meme büyümesi muhtemel olarak devam ederek ilerleme sürecine girecektir.

Jinekomasti ameliyatı iz kalır mı?

Meme başından minik bir kesiyle meme dokusuna ulaşılabileceği için belirgin bir iz kalmaz. Bu yarım ay şeklindeki iz pembe meme başı çizgisine gizlenir. Bu durumda dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz. Uzman bir hekim tarafından doğru yöntem ile gerçekleştiği takdir her estetik ameliyatında olduğu gibi iz saklanabilir.

You might be interested:  Uyku Bozukluklarına Hangi Doktor Bakar?

Jinekomasti ameliyatı tehlikeli midir?

Jinekomasti ameliyatının riski yok denecek kadar azdır. Her ameliyatta olduğu gibi kan toplama ve ameliyat sonrası kanama riski vardır. Bunun önüne geçmek için jinekomasti ameliyatında dren kullanılır. Ameliyat sırasında hastaların enfeksiyon kapmaması için antibiyotik kullanımı önerilir.

Erkek göğüs küçültmek için ne yapmali?

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı duruma göre lokal veya genel anestezi altında gerçekleşir. Meme bölgesindeki yağların çekilmesi için liposuction tekniği kullanılır. Meme ucundan açılan minik kesilerden girilerek meme bölgesinde fazla olan yağ dokuları gevşetilerek, dışarı çekilir.

Erkeklerde göğüs Yağlari nasil Yakilir?

Erkeklerde memede yağlanma sorunu düzenli spor yaparak giderilebilir. Ancak sorunun bu yolla giderilebilmesi için mümkün olan en kısa sürede egzersize başlamaktır. Kişide normal egzersiz düzenine ek olarak göğüs kaslarını kuvvetlendirici hareketleri arttırarak yapmak durumun giderilmesine oldukça yardımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]