FAQ: Doktor Nereye Şikayet Edilir?

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta dönüşüm adı altında başlattığı uygulamayla vatandaşlar ALO 184 hattını arayarak, memnun kalmadıkları sağlık çalışanlarını şikayet edebiliyor. Bu yıl Alo 184 hattına İzmir’den 5 bin şikayet yapıldı. Kent içindeki hastanalerin “Hasta Hakları” birimlerine de 10 binin üzerinde başvuru oldu.

Doktor nereye şikayet edebilirim?

Sağlık Hizmetleri ile ilgili her türlü şikayet için Sağlık Bakanlığı”nın (SABİM) ALO 184 adlı hattı arayabilirsiniz.

Özel hastane ve doktor nereye şikayet edilir?

ŞİKAYET EDİLİRSE CEZA DA KESİLİR Bunun için ‘Alo 170’i arayabilir veya bizzat il ve ilçelerdeki SGK Müdürlükleri’ndeki ‘Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri’ne başvuru yapabilirsiniz.

Hastane ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Kamu hastaneleriyle ilgili herhangi bir problem yaşamanız durumunda Sağlık Bakanlığı müşteri hizmetleri ya da Sağlık Bakanlığı şikayet hattını arayarak şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Üniversite hastanesi doktorları nereye şikayet edilir?

Alo 184 Doktor Şikayetleri – Şikayetvar.

Yanlış teşhis koyan doktor nereye şikayet edilir?

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta dönüşüm adı altında başlattığı uygulamayla vatandaşlar ALO 184 hattını arayarak, memnun kalmadıkları sağlık çalışanlarını şikayet edebiliyor.

Hasta hakları ile ilgili şikayetler nereye yapılmalı?

Başvurular, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu ya da tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici hakem heyetine yapılacaktır.

You might be interested:  Soru: Bağırsak Hastalıkları Hangi Doktor?

Özel hastane fatura vermiyor nereye şikayet edilir?

ŞİMDİ ŞİKÂYET EDİN Belgesiz para alıp vergi kaçırdığı için Maliye’ye Alo 178’e şikâyet edin veya vergi dairelerine yazılı başvuru yapın. Ardından da SGK’ya Alo 170’e telefonla bildirin ve ayrıca SGK’ya dilekçe verip paranızı isteyin. Hastaneye en başta 6 bin lira ceza kesecekler.

Özel hastane ücretleri nereye şikayet edilir?

Hastaneler karşısında hastalar hizmet alan olarak tüketici sıfatındadır. Tüketici olarak kanuna aykırı olarak tarafımızdan tahsil edilen ücretlerin iadesi için bedeline bağlı olarak ilçe/il tüketici hakem heyeti ya da mahkemeye başvurma imkanımız vardır.

Hastanede hemşire nereye şikayet edilir?

Alo 184 Doktor Ve Hemşirelerinin Saygsızlığı

Bir internet sitesi nereye şikayet edilir?

BTK Tüketici Sitesi. BTK Bilgi ve İhbar Merkezi’ne 120 Numaralı Telefon Kanalıyla Ulaşılabilmektedir.

Belediye ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Belediye Şikayet Birimleri / İletişim Numaraları İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı İletişim Adresleri Tel: 0312 418 14 83 Mail: [email protected] Adres İnönü Bulvarı No: 4 Bakanlıklar/ANKARA Bunun haricinde Belediyeleri şikayet edebileceğiniz merci olrak il valilikleri bulunmaktadır.

184 ü arayınca ne oluyor?

1- Evde Kalın ve ALO 184 ‘ ü Arayın Belirtileriniz şiddetli ise veya tıbbi bakıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, bir hastaneye gitmeden önce ALO 184 SABİM Korona Danışma Hattı’nı arayarak belirtilerinizi telefonda açıklayın.

Üniversite hastaneleri Sağlık Bakanlığına bağlı mı?

ÜNİVERSİTE HASTANELERİ SAĞLIK BAKANLIĞI ‘NA DEVREDİLİYOR. – Vakıf üniversiteleri hariç, üniversite hastaneleri gerek görülürse YÖK’ün onayı, Maliye Bakanlığı ‘nın teklifi ve Bakanlar Kurulu kararıyla kamu kurumu olarak Sağlık Bakanlığı ‘na devredilecek.

Hasta hakları birimi ne demek?

Hasta Hakları Birimleri, hekim veya diğer sağlık çalışanlarına karşı kurulmuş değillerdir. Hastaların hizmet alım sürecinde karşılaştıkları sorunların çözümüne yardımcı olan, hak ihlaline uğradığını düşünen hasta ve hasta yakınlarının mağduriyetlerinin giderilmesine çalışan ünitelerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]