FAQ: Doktor Döner Sermayeden Ne Kadar Alır?

Sağlık personeline döner sermaye ödemelerinden şoförden aşçıya, bekçiden hastane imamına kadar diğer personel de yararlandı. Mayıs ayında Türkiye genelinde ödenen döner sermaye katkı paylarına göre, baştabipler, maaşlarının dışında ortalama 5 bin 454 lira, uzman tabipler de 3 bin 848 lira aldı.

Doktorlar döner sermayeden ne kadar alıyor 2019?

Yeni göreve başlayan, uzman doktorların 2019 %10,7 zammı ile birlikte 7 bin TL oldu. Ayrıca döner sermaye, nöbetçi kaldığı günler, muayene ücretleri ve operasyon ücretleri ile birlikte ay sonunda 12 yada 13 bin TL ortalama aylık maaş almaktadır.

Gerçek doktor maaşı ne kadar?

2020 yılının Ocak ayında yapılan düzenlemeler doğrultusunda kamu ve özel sektör dahil olmak üzere en düşük doktor maaşı 6.163 TL olarak belirlenmiştir.

Pratisyen hekim döner sermaye alır mı?

Pratisyen Hekim kadrosunda olanlar, aylık maaşlarının dışında, görev yaptıkları yerlerden kaynaklı olarak, döner sermaye ile ek ve ilave özel hizmet tazminatından da yararlanabilmektedirler.

Doktor maaşı ne kadar 2020?

Bu zamlara ek olarak hizmet yılı, uzmanlık durumu ve çalıştığı bölge doktorların maaşını etkiliyor. Ancak yeni başlamış bir hekim için bu yıl geçerli olacak maaşlar 6.163 TL ile 6.842 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Tabi hizmet yılı 25 ve üzeri olan doktorlar 7.570 TL’ye kadar maaş alabiliyor.

You might be interested:  Soru: Doktor Olmak Için Nasıl Çalışılır?

Doktorların maaşı ne kadar 2019?

2019 DOKTOR MAAŞLARI KAÇ LİRA OLDU? AA tarafından hesaplanan verilere göre 1/4 dereceli uzman doktor Temmuz 2018’de 6.568 TL maaş alırken, Ocak 2019 ‘da 7.308 TL maaş alacak.

Bir doktor en fazla ne kadar kazanır?

Turkishtime’ın yaptığı “En çok kazanan 30 doktor ” araştırmasına göre doktorlar yılda ortalama 1.3 milyon TL kazanç elde etti. İlk sırada yer alan doktorun günlük kazancı 10 bin TL’yi buluyor. En çok kazandıran uzmanlık alanı ise onkoloji.

Aile Hekimi Emekli maaşı ne kadar?

Emekli Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar? Emekli aile hekimi maaş tutarı, 2.808 TL olarak belirlenmiştir. Aile hekimi emekli olduğunda artık çalışma koşullarındaki maaş puanına göre değerlendirilmez ve emekli aile hekimi maaşları 2.808 TL olarak ödenir.

Pratisyen hekim maaşları ne kadar?

Pratisyen hekimleri maaşları değişmekle birlikte ortalama olarak 8990 TL civarında olmaktadır.

Intern doktor maaşı ne kadar?

Intern Doktor Maaşları 2020 yılı için asgari ücretin 3’de biri olarak bilinmektedir. Kısa süre önce açıklanan net asgari ücret 2.324,70 TL olup, bunun 3’te biri ise güncel olarak 775 TL yapmaktadır.

Kalp cerrahları ne kadar maaş alıyor?

devlet hastanelerinde cerrah kalmadı cerrah! iyi cerrahlar özele geçti ya da yurt dışına kaçtı. yeni gelen doktorlar beyin cerrahisi, kalp damar gibi dallardan kaçıyor. ayda 16 nöbet+mesai+6 saat süren ameliyatları yapcak adam yok. göğüs cerrahisi kadroları boş boş!

Beyin cerrahları ne kadar kazanıyor?

Araştırma sonuçlarına göre bir beyin cerrahı 25.000-40.000 arası maaş almaktadır.

Türkiyede kaç kardiyoloji uzmanı var?

Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye’deki kardiyolog sayısının 1250 civarında olduğunu bildiren Türk Kardiyoloji Derneği raporunda; bu sayının nicel olarak, 100 bin kişiye 1.85 kardiyolog düşmesi anlamına geldiğini belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]