FAQ: Benleri Hangi Doktor Alır?

Benler hakkındaki rahatsızlıklarınızı bildirmek amacıyla öncelikle cildiye bölümünden randevu almanız gereklidir. Cildiye bölümünde yapılan incelemelerin ardından gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır.

Yüzdeki benleri Aldirmak için hangi doktora gidilir?

Rahatsızsanız ya da bir hastalığa yol açacağını düşünüyorsanız et beni için, hastanelerin cildiye ve genel cerrahi bölümlerine başvurmanız gerekmektedir.

Ben aldırma işlemini kim yapar?

Ben alımı cerrahi bir iştir ve tüm cerrahlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ancak özellikle yüzde ki benlerin alınması için bir plastik cerraha başvurmanız kalacak iz ile ilgili daha iyi bir sonuç vaat edecektir.

Ben alınır mı?

Benler, karakteristik özelliğine bağlı olarak radyofrekans ablasyonla ya da cerrahi kesi ile çıkarılabilir. Bazı benler lazerle de çıkarılabilir, ancak genellikle bir seanstan daha fazla işlem yapmak gerekebilir. Ben alma işlemi 5 ila 10 dakika arasında sürer ve tek ziyarette yapılabilir.

Ben alındıktan sonra tekrar çıkar mı?

Ben Aldırdıktan Sonra Tekrar Çıkar Mı? Hayır. Ancak iz kalmaması için bazı benlerde derine inmeden tedavi yapılır. Bu tür durumlarda cilt kendini tamir ederken altta kalan ben dokuları yüzeye çıkabilir.

Ben aldırma fiyatı ne kadar?

Ben aldırma fiyatları: Alınacak benlerin sayısı, büyüklüğü (0,5 cm ve üzeri şeklinde) ve kişinin SGK güvencesi olup olmadığına bağlı olarak 300 TL’den başlayan fiyatlarla yapılmaktadır.

You might be interested:  Soru: Uzman Doktor Emekli Maaşı Ne Kadar?

Yüzdeki benleri yok etmek günah mı?

Vücuttaki benleri aldırmak caiz midir? Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu ‘Kişi güveni artsın diye bunu istiyorsa elbette yapabilir’ dedi. Nihat Hatipoğlu; Kalıcı bir hasar vermeden yapılan tedavilerde günah olmayacağını fakat kalıcı bir hasar verme olasılığı olursa Haram olacağını dile getirdi.

Ben aldırmak can acıtır mı?

Her şey kuralına göre gerçekleştiği sürece benleriniz alınırken herhangi bir acıma durumu söz konusu olmaz. Özellikle ameliyatsız ben tedavisi işlemlerinde benlerin alınacağı bölgeye lokal anestezi sağlayan bir krem sürülür. Böyle o sırada herhangi bir ağrı ya da yanma hissetmezsiniz.

Cildiye Ben alıyor mu?

Benler zaten insanlar tarafından bilindiğinden ötürü herhangi bir teşhis durumu yoktur, tedaviye gelen kişi direk olarak o beni aldırmak için gelir. Cildiye bölümüne ben için başvurduğunuzda bu bölümde size uygulanacak yöntem krio olarak adlandırılan dondurma yöntemidir.

Ben aldırdıktan sonra güneşe çıkılır mı?

Benleri aldırdıktan sonraki ilk 10 gün deniz, havuz gibi mikrop barındırabilecek ortak alanlardan uzak durmak gerekiyor. Dikiş alındıktan sonra 5 ile 10 günün ardından denize girmek, işlemden 24 saat sonra ise duş almak mümkün. Sonraki aşamada ise güneş kremi kullanmak büyük önem taşıyor.

Normal Ben alinir mi?

Ancak bazı benler büyüklüğü ve bulunduğu yere bağlı olarak estetik açıdan istenmeyen bir görüntüye neden olabilmektedir. Ve bu nedenle kişiler tarafından tedavisi yani alınması talep edilir. Benlerin alınmasının herhangi bir zararı yoktur. Hatta kanserleşme riski olan benlerin alınması elzemdir.

Her ben aldırılabilir mi?

Tam tersine doktorunuzun riskli bulduğu benlerin aldırılması gerekiyor. Benler estetik sebeplerle istenmediğinde de alınabiliyor. Yalnız alma işleminin bir dermatolog tarafından muayene edildikten sonra, yine bir dermatolog veya plastik cerrah tarafından yapılması gerekiyor.

You might be interested:  Safra Kesesi Hastalığına Hangi Doktor Bakar?

Ben almak zararlı mıdır?

Hayır, kesinlikle benleri aldırmak zararlı değildir. Fakat hangi benin, nasıl alınacağına mutlaka uzman doktor karar vermelidir. Öncelikle benin iyi huylu mu, kötü huylu mu olduğu tespit edilmelidir. Bunun için dermatoskop denilen özel cihazlarla beniniz incelenir.

Lazerle yakılan ben tekrar çıkar mı?

Benlerde lazer tedavileri 6-8 hafta ara ile 1-2 seans uygulanmaktadır. Büyük ve pigmente yani koyu renkli benlerde 2. seanslara ihtiyaç duyulabilmektedir. Ancak seanslar yani lazer uygulaması bittiğinde ben tekrar oluşmaz.

Ben alındıktan sonra ne kadar sürede iyileşir?

Lazerle ben tedavisi sırasında lokal anestezi yapıldığı için hasta ağrı hissetmez. Lazer beni anında tam olarak yok edecektir. Uygulama alanında meydana gelen lazer sonrası hasar 1 hafta içinde tamamen düzelecek, pembelik ise birkaç ayda deri rengine dönecektir.

Ben aldırma iz ne zaman geçer?

❓ Ben Aldırma İzi Ne Zaman Geçer? İz, ortalama 3 ile 6 ay içerisinde kaybolur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]