Erkeklerde Cinsel Isteksizlik Hangi Doktor?

Cinsel isteksizlik olması durumunda Androloji konusunda tecrübeli bir üroloji uzmanına muayene olunmalıdır.

Erkekte cinsel istek azligi neden olur?

Bu durum çoğunlukla stres, alkol kullanımı gibi nedenlerden ötürü ortaya çıksa da kalp ve damar hastalıkları gibi çok daha ciddi sağlık problemlerinden de kaynaklanabilir. Diyabet, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, tiroit problemleri ve ilaç kullanımı gibi nedenler erkeklerde cinsel isteksizliğe yol açabilir.

Erkeklerde cinsel sorunlar için hangi doktora gidilmeli?

Cinsel ilişkiye girememe probleminde ilk başvuru adresi jinekolog hekimler olmalıdır. Ancak sorunun erkek kaynaklı olduğu düşünülüyorsa, üroloji uzmanına başvurulmalıdır.

Erkeklerde cinsel istek nasıl arttırılır?

Seks İsteğini Arttırmanın Doğal Yolları

 1. Cinsel Yaşamınızı Doğal Yollarla Destekleyin. Günlük yaşamın telaşı, iş hayatındaki ağır stres, sağlık sorunları ve bunun gibi olaylar…
 2. Egzersiz yaparak cinsel isteğinizi artırabilirsiniz.
 3. Düzenli Egzersiz Yapmak.
 4. Stres yönetimi Yapmak.
 5. Vücut Isısını Arttırmak.
 6. Kendinize Güvenmek.

Erkekler neden cinsel ilişkiye girmek istemez?

Fiziksel nedenler: Erkeklerde, kolesterol yüksekliği, şeker hastalığı, vitamin eksikliği, kansızlık, testosteronda azalma ve diğer hormonal bozukluklar, çeşitli cerrahi operasyonlar ve travmalar, peyroni hastalığı gibi hastalıkların neden olduğu cinsel organ anomalileri, nörolojik sorunlar ve yaş faktörü cinsel

Erkeklerde cinsel soğukluk nedir?

Cinsel isteksizlik kişinin cinsel ilişkiye girme duyumunda ya da cinsel ilişkiye girme isteğinde azalma olması tablosudur. Halk arasında ” cinsel soğukluk ” olarak da adlandırılan cinsel isteksizlik yeterli cinsel uyarı olmasına rağmen kadın ve erkekte cinsel herhangi bir isteğin duyulmaması anlamına gelir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Mücize Doktor Ne Zaman?

Cinsellikte plato nedir?

Plato: Uyarılma evresinin giderek arttığı ve hazzın orgazma varana kadarki kısmıdır. Orgazm: Diğer fizyolojik evrelere göre çok kısa süren ama zevkin en yoğun olduğu evredir.

Erkeklerde boşalamama sorunu nasıl giderilir?

Geç boşalmada en etkili tedavi, kadının boşalması gerçekleştikten sonra erkeğin makatına parmağını sokarak ona prostat masajı yapmasıdır. Bu masaj erkeğin ketlenmesini çözerek boşalma refleksini tetikleyecektir.

Cinsel istek nasıl arttırılır?

Dönem dönem herkesin yaşadığı bu duyguları yenip, seks arzunuzu geri getirmek elinizde

 1. Arzuyu azaltan hastalıkları ortadan kaldırın.
 2. Beyninizi sekse hazırlayın.
 3. Spor yapın ama abartmayın.
 4. Spontane sekse yönelin.
 5. Afrodizyak etkili bitki çayı için.
 6. Çikolata yiyin.
 7. Bir kadeh şarap için.
 8. Testosteron hormonunuzu artırın.

Cinsel gücü artırmak için neler yapılmalı?

Roka: Cinsel gücü arttırır. Antepfıstığı, fıstık, fındık, ceviz, badem, Hint fıstığı, incir: Cinsel arzuyu arttırır. İçeriğinde bulunan E vitamini cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırarak seks dürtüsünü arttırır. Avokado: İçeriğindeki antioksidanlar seks hormonlarının üretimini hızlandırır.

Cinsel istekten nasıl kurtulunur?

Cinsel arzularla başa çıkmanın 7 yöntemi

 1. 1) Tahrik edici şeylerden kaçının.
 2. 2) Tahrik edici ve cinsel şeyleri düşünmekten kaçının.
 3. 3) Asla yasak ilişkiler içinde olmayın, özellikle karşı cins ile duygusal ve kişisel olarak meşgul olmayın.
 4. 4) Asla mastürbasyon yapmayın.
 5. 5) Karşı cinsle yalnız kalmaktan kaçının.

Erkekler uzun süre ilişkiye girmezse ne olur?

CEVAP Bir erkek uzun süre cinsel ilişkiye girmez veya boşalmazsa vesiküla seminalis adı verilen meni keselerinin salgısı ya pasif basınç ve buna eklenen idrar yapma dışkılama gibi basınç arttırıcı aktiviteler sonucu idrar yolunun arka kısmına kaçak yaparak boşalır ya da gece uykuda rüyalanma tabir edilen şekilde

Erkek kadını reddedebilir mi?

Kadının zorunlu olduğu gibi. Eşlerin birbirlerine fiziksel yakınlığında iki tarafın da anlayışlı davranması gerekir. Erkek kendisine yakınlaşmak isteyen karısını reddedemez. Erkek, hanımın bu talebine anlayışla yaklaşmalıdır.

You might be interested:  Bacak Ağrısına Hangi Doktor Bakıyor?

Bir kadın neden cinsel ilişkiye girmek istemez?

Cinsel isteğin azalmasına ve baskılanmasına sebep olan önemli nedenlerden biri ise geçmişte kadının yaşadığı cinsel istismar nedeniyle kötü hislerinuyanmasıdır. Anne olmak istemeyen kadınlarda hamile kalma korkusu da cinselliği baskılayabilir. Eğer cinsellik bir görev haline gelirse yine isteksizliğe neden olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]