Boğaz Ağrısına Hangi Doktor Bakar?

Boğaz ağrısı ile ilgili öncelikle hastalerin Kulak Burun Boğaz (KBB) polikliniklerine başvurulması gerekir. Bazı boğaz ağrıları kulak kaynaklı sorunlar nedeniyle meydana gelebilmektedir. KBB doktoru gerekli tedavileri uygular ve sonuç alamazsa diğer branşlardan yardım alabilir.

Boğaz ağrısı hangi bölüme gidilir?

Boğaz ağrılarının tedavisi için hem özel hastanelerde hem de devlet hastanelerinde genel olarak bulunan Kulak-Burun- Boğaz (KBB) polikliniklerine başvurulması gerekmektedir.

Yutkunamıyorum boğaz ağrısına ne iyi gelir?

BOĞAZ AĞRISINA NE İYİ GELİR?

 1. Hatmi kökü Hatmi kökünden yapılan karışımlar, orta çağdan beri boğaz ağrısı tedavisinde kullanılır.
 2. 2. Adaçayı ve ekinazya.
 3. 3. Bal.
 4. Elma sirkesi.
 5. Tuzlu su.
 6. 6. Meyan kökü
 7. 7. Limon.
 8. 8. Zencefil.

Gırtlak ağrısı için hangi doktora gidilir?

Gırtlak Kanserinde Hangi Doktora Gidilmelidir? Gırtlak üst solunum yolunun bir parçası olduğu gibi aynı zamanda bir ses organıdır. Boğaz kanseri veya Larinks kanseri olarak da bilinen gırtlak kanserinin ilk teşhis ve tedavisini Kulak Burun Boğaz doktorları yapmaktadır.

Bademcik ağrısına hangi doktor bakar?

Bademcik için Hangi Doktora Gidilir? Bademcik iltihabının yüksek ateş, nefes darlığı, kas güçsüzlüğü ve boyun tutulması gibi belirtileri 24 ila 48 saat içinde kaybolmuyorsa mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. Bademcik hastalıkları için kulak burun boğaz kliniklerindeki uzman doktorlara gidilmelidir.

You might be interested:  FAQ: Apandisit Hangi Doktor Bakar?

Nasır tedavisi için hangi doktora gidilir?

Yukarıda belirtilen yöntemlerle de sonuca ulaşılamadığı takdirde son olarak cerrahi yöntem önerilir. Nasır tedavisi için Dermatoloji (cildiye) birimine gidilmelidir.

Boğaz reflüsü için hangi bölüme gidilir?

Ancak daha sık görülen LFR (Larengofarengeal Reflü ) hastalığında bu asit içeriği yemek borusunu da geçerek yutağa ve oradan da gırtlağa, ses tellerinin arkasına kadar gelir. Bu hastalar ise genellikle KBB uzmanına başvurmak zorunda kalırlar.

Acıyan boğaza ne iyi gelir?

Boğaz ağrısı, bademcik şişmesi ve öksürük için evde uygulanabilecek doğal tedavi yöntemlerinin bir kısmı şöyledir:

 • Bal. Bal ya da çaya karıştırılan bal, boğaz ağrısının giderilmesinde etkilidir.
 • Tuzlu Su.
 • Papatya Çayı
 • Nane Çayı
 • Ada Çayı
 • Kabartma Tozu.
 • Çemen Otu.
 • Hatmi Kökü

Yutkunurken boğazım ağrıyor ne yapmalıyım?

Yarım çorba kaşığı karbonatla yarım çorba kaşığı tuzu yarım fincan ılık suda karıştırın. Bu karışımla günde birkaç kez gargara yapmanız yutkunurken boğazda oluşan ağrıyı hafifletecektir.

Yutak iltihabi nedir belirtileri?

FARENJİTİN BELİRTİLERİ NELERDİR? Akut farenjitin ana belirtisi boğaz ağrısıdır. Yüksek ateş, yutkunma zorluğu, geniz akıntısı, boğazda kızarıklık, baş ağrısı, eklem ağrıları, halsizlik, kas ağrıları, ses kısılması, öksürük ve lenf bezlerinin şişmesi, kulak ağrısı diğer belirtiler arasındadır.

Gırtlak hastalığına hangi bölüm bakar?

Bazı durumlarda bunların bir kombinasyonu kullanılmaktadır. Gırtlak Kanseri İçin Hangi Doktora Gidilir? Gırtlak kanseri tanısı ve tedavisi için başvurulabilecek tıbbi bölümler arasında kulak burun boğaz, ağız ve çene cerrahisi, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi bulunmaktadır.

Gırtlak ağrısı neden olur?

Çoğu gırtlak ağrısı, boğaz ağrısı kuru hava ve enfeksiyon gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor. Boğaz ağrısı insanların yaşam standardını önemli ölçüde düşürüyor. Gırtlak Ağrısının Tedavisi Nasıl Yapılır? Viral enfeksiyonlardan kaynaklanan boğaz ağrısı, yaklaşık bir hafta içinde kendiliğinden geçer.

You might be interested:  FAQ: Kekemelik Hangi Doktor Bakar?

Gırtlak kanserinin ilk belirtileri nelerdir?

Gırtlak (larenks) kanseri belirtileri nelerdir?

 • Öksürük.
 • Ses kısıklığı veya anlaşılır şekilde konuşamama gibi ses değişiklikleri.
 • Yutkunma güçlüğü
 • Kulak ağrısı
 • İyileşmeyen yumru ya da yara.
 • Gırtlak ağrısı
 • Kilo kaybı

Boğaz iltihabı Hangi bölüm?

Boğaz ağrısı ile ilgili öncelikle hastalerin Kulak Burun Boğaz (KBB) polikliniklerine başvurulması gerekir.

Bademcik iltihabı hangi bölüm bakar?

KULAK BURUN BOĞAZ (KBB) Boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, anjin,farenjit, burun, kulak iltihabı, horlama, sinüzit, saman nezlesi, tükürük bezi, vertigo, gırtlak, baş dönmesi gibi hastalıklar kulak burun boğaz bölümünde tedavi edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Soru: Kalp Ritim Bozukluğu Hangi Doktor?

Kardiyoloji Bölümü Uzmanları kalp çarpıntısının belirtileri ve kalp ritim bozukluklarının tespit ve tedavisi için sizlere yardımcı olacaklardır. Contents1 Ritim bozukluğu Hangi bölüm?2 Aritmi nasıl iyileşir?3 Kalp sıkışması için nereden randevu alınır?4 Aritmi ilaçla geçer mi?5 Aritmi hastalığı iyileşir mi?6 Ritim bozukluğunda neler olur?7 Kalp ritmi bozukluğu düzelir mi?8 Düzensiz kalp atışı neden olur?9 Kalp ritim […]

Dil Hastalıklarına Hangi Doktor?

Dil hastalıkları için Kulak Burun Boğaz doktoruna veya Dahiliye(İç hastalıkları) doktoruna gidebilirsiniz. Contents1 Ağız içi yara için hangi doktora gidilir?2 Kanser teşhisi için hangi doktora gidilir?3 Dilde siğil için hangi doktora gidilir?4 Dilde yanma hissi neden olur?5 Ağız kanseri için hangi doktora gidilir?6 Ağız içi hastalıklarına hangi bölüm bakar?7 Kanser olduğumu nasıl öğrenirim?8 Metastaz nedir […]